Tomečak: "Kad ne igraš, to je motiv"

Ante Zovko • nedjelja, 25.03.2012.

Nakon pobjede u Varaždinu, Dinamovi nogometaši uglavnom su izražavali zadovoljstvo što su se dodatno približili novom naslovu prvaka, a neki i minutažom koju su osjetili nakon nekog vremena.

Ante Čačić nastavio je rotirati momčad, uglavnom u veznom redu i napadu. Modri su pobijedili u Varaždinu 4:0, ali su otpor domaćina slomili tek u drugom poluvremenu.

Svoje mjesto u napadu čvrsto drži Fatos Beqiraj, prvi topnik lige koji u Varaždinu nije uspio postići novi pogodak, ali je poručio da će biti najbolji strijelac Prve lige na kraju sezone.

"Prvo poluvrijeme je bilo dosta teško igrati, a kada smo zabili prvi gol, sve je bilo lakše. Što se tiče mene, imao sam dvije šanse koje nisam iskoristio, ali to nije bitno. Osvojili smo tri boda i još smo bliže naslovu", izjavio je za Dinamove službene stranice.

Minutažu je odlično iskoristio Luis Ibanez, kojeg je početkom proljetnog dijela sezone iz momčadi izgurao Josip Pivarić. Argentinac je zabio gol i namjestio još jedan.

"Kod pogotka sam vidio da golman stoji daleko od prve stative, naciljao i pogodio", objasnio je Dinamov branič izrazivši zadovoljstvo svojom igrom i tri boda koja Dinamo još malo približavaju sedmom uzastopnom naslovu.

Nakon što je posljednje utakmice promatrao s tribina, priliku je dobio i Ivan Tomečak koji je dobio udarac laktom u nos. "Uvijek kada ne igraš to dođe kao dodatan motiv jer želiš pokazati svima što možeš i znaš", rekao je.

Kao i Tomečak, i Nikola Pokrivač dobio je rijetku priliku za svih 90 minuta, i to na stadionu gdje je počeo seniorsku karijeru. "Iako uvijek može bolje, mogu reći da sam zadovoljan. Trebam samo nastaviti raditi i bit će i bolje."

Mehmed Alispahić u drugoj utakmici zaredom namjestio je gol kao zamjena. Prvo protiv Hajduka, a u subotu i protiv Varaždina kojem je i zabio. Otkrio je da je posljednjih dana imao problema s aduktorom:

"Imali smo u prvom dijelu šanse koje nismo zabili, ali igrali smo jako dobro svih 90 minuta, dominirali i potpuno zasluženo nosimo pobjedu kući", rekao je Dinamov veznjak.

• Obrisan korisnik26.03.2012. u 19:55
    Svima treba dati šansu da bi se vidjelo da li su dobri ili ne. Krstanović koristi i to malo što dobiva i to je ok. Kramarić nije u Dinamu dobio dovoljno šanse, ok, posudba u Lokomotivu, sada igra više pa nek se pokaže. Premda je lakše zabijati golove u Dinamu nego u Lokomotivi, ali ako je dobar... [više na forumu]
  • radigosa25.03.2012. u 16:50
    nk.varteks-Eto Barbarić je i u Istri 1961 uglavnom na klupi. Ima boljih, pogotovo kada se vrate još neki ozlijeđeni.