MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 2500
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Žudetić (Pula), Radić (Rijeka)

Dinamova golijada kod fenjeraša

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 24.03.2012.

Subotnji prvoligaški program završili su Varaždin i Dinamo. Iako su se domaći nadali prekinuti Dinamov niz pobjeda i samima sebi poboljšati bodovnu situaciju, dogodilo se upravo suprotno te je hrvatski prvak u golijadi u drugom poluvremenu svladao fenjeraša.

Domaći trener najveći je problem imao na vratima, gdje nije mogao računati na Mrmića zbog ozljede, dok je ostale vedete uspio odmoriti kreativnim sastavljanjem ekipe u srijedu. Ipak je u ponovno u vrh napada odlučio staviti Zubaka, kojem je to bio ukupno treći nastup u dresu Varaždina otkad je prije dvije godine stigao u klub.

Ozljeda Šimunića pak nije uzrokovala previše problema za Antu Čačića, koji je na stoperskim pozicijama postavio Vidu i Tonela. U prvih je 11 Čačić postavio Tomečaka i Sylvestra, kao i Pokrivača, kako je i najavio.

Debitant

Marko Sušac, 23-godišnjak iz Ljubuškog, po prvi je puta službeno branio mrežu Varaždina. Priliku je dobio nakon što se Mrmić nesretno ozlijedio. Ni sam Sušac nije bio u potpunosti spreman jer je i on doživio ozljedu na treningu, no trener Branko Janžek ipak je odlučio prije ukazati povjerenje njemu negoli dvojici juniorskih vratara koje ima u rosteru. Sušac je u Varaždin inače stigao za zimskog prijelaznog roka, nakon što su iz Kluba otišli i Dreven i Krklec.

U prvom dijelu Diinamo ima veliki promet ali nikakvu zaradu, a posebno slabo iskorištavali su gosti mnogobrojne udarce iz kuta, koje je izvodio Sammir. Nešto je Brazilac bolji iz slobodnih udaraca, pa u osmoj minuti s 25 metara iskosa dobro puca, a Golik umalo nespretno gađa vlastiti gol. Lopta ipak odlazi pored vratnice.

U 12. minuti domaća ekipa ostaje bez svog najboljeg igrača, Dominika Glavine, koji se ozlijedio u trku te je morao izaći s terena, umjesto njega ušao je perspektivni Marko Pajač, koji se međutim tek nedavno oporavio od ozljede. Minutu potom i najbolja domaća šansa u prvom dijelu, mogao je Grgec zapucati na gostujući gol, no nedostajao mu je korak-dva da iskoristi ubačaj Sačera u 16 metara Dinama.

Nakon toga su se Dinamovci osilili do kraja, ali je debitant Sušac dokazao svoju kvalitetu. Varaždinski vratar "skida" jaki šut Tomečaka s linije 16 metara, a posebno je pribran bio u 23. minuti, kad Vrsaljko ubacuje loptu u varaždinski peterac, a Sušac prvo osujećuje pokušaj Beqiraja iz neposredne blizine, a onda izbija loptu Sylvestra.

Do kraja poluvremena mogao se u strijelce upisati Beqiraj, čija lopta ipak odlazi iznad vratnice, a pred sam sučev zvižduk u gostujući kazneni prostor probio se Pajač s loptom koju mu je dopremio Zubak, no Tonel pada u duelu s Varaždincem i akcija je prekinuta.

Daleke 2007.

Tog 22. rujna Sportnet je pisao da je Besek održao lekciju Ivankoviću, a pobjedu Varteksa od 4:3 u devetom kolu protiv Dinama nitko nije očekivao. Varaždinci su tada bili posljednji na tablici, s čak osam poraza u nizu, a Dinamo prvi, pa je pobjeda imala izuzetni značaj. Pobjednički pogodak je već u sudačkoj nadoknadi postigao Mumlek iz slobodnjaka, za veliko slavlje punog gledališta. Od te utakmice do ove subotnje, svega je par aktera ostalo u obje ekipe. U Varaždinu su i danas Conjar te povratnik Golik, dok Dinamove boje i dalje brane Sammir i Pokrivač.

U drugom dijelu Dinamo odmah ima priliku iz slobodnjaka malo van 16 metara, ta prilika ostaje neiskorištena, no odmah potom rezultat se mijenja, a gosti vode. Ibanez je, zaboravljen od domaćih igrača, s 35 metara iskosa poslao prizemnu loptu ravno u mrežu iza Sušca. Varaždinci pokušavaju uzvratiti "uslugu", iz slobodnog udarca dobru loptu šalje Pajač no Grgec je ne koristi.

Zato se mreža opet trese na drugoj strani, a Dinamo vodi 2:0, nakon što je u domaći kazneni prostor odlično ubacio Ibanez, a u dvoboju s Aračićem bolji je bio Tomečak. Ni za treći gol Dinama nije trebalo dugo čekati. Tek što je ušao u igru, Alispahić se upisao u strijelce. Lijepo je Alispahića proigrao Kovačić, a nije ga znao zaustaviti domaći branič Aračić, pa ovaj bez problema šalje loptu u domaću mrežu.

U posljednjih desetak minuta susreta Varaždinci pokušavaju postići barem počasni pogodak, no udarac iz kuta Denisa Glavine nije znao iskoristiti Tokić, a rezultat se još jednom mijenja u korist Dinama, u strijelce se upisao i Krstanović, za konačnih 0:4.

• ttt200824.03.2012. u 22:02
    Od pobjede inkera protiv karlovca od 4:0 do danas, nije puno proslo,al izgleda da je dovoljno proslo da se 4 gola, i to u utakmici prve i 16. momcadi smasmatra golijadom kad sam procitao naslov clanka, ocekivao sam bar 6:0
    ttt2008
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 21:15
    oni više nikog nemreju iznenaditi
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 20:44
    Potpuno realan rezultat!
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 20:22
    što se tu ima puno za komentirati? dinamo jer dao 4 gola ekipi koja ima čitavih 9 bodova iz 23 utakmice, što bi bio ekvivalent kao da su neku normalnu ekipu dobili 1-0, pa bi nekako 8 komada bilo kao 2-0. ukratko, nikakav poseban događaj, no ajde, pobjedili su. pa onda jedino što bi možda očekivao... [više na forumu]