Siscia završila prvenstvo kao prva

Ivan Dominik • nedjelja, 25.03.2012.

Završeno je i posljednje 26. kolo rukometne Premijer lige, a njega su kompletirala tri susreta igrana u nedjelju navečer. Siscia je potvrdila prvo mjesto na kojem je bila veći dio sezone, a u druga su dva ogleda slavlja upisali također domaćini...

U dvorani Brezovica je domaća Siscia ugostila vrlo dobru momčad Splita. Gosti su veći dio susreta bili podređeni, a Siščani su vodili od početka do kraja te je njihova prednost golova konstantno rasla. Na poluvremenu je bilo visokih 16:11, a u nastavku su domaćini sigurno priveli utakmicu kraju te pobijedili s 28:25.

Najaktivniji igrač domaćih bio je lijevi vanjski razornog šuta Hrvoje Tojčić koji je zabio pet zgoditaka, isto koliko su dali Nikola Raič i desno krilo Josip Crnić. No, u pobjedničkoj je ekipi ipak najbolji bio Matija Bilušić sa 17 obrana, od čega je nekoliko njih bilo zaista bravuroznih. Domagoj Sršen je dobro proigravan na crtu pa je bio najbolji strijelac utakmice sa šest golova, dok je osim njega kod Splita četiri gola zabio mladi vanjski šuter Bruno Milković.

Istarski derbi igrali su drugo plasirani Poreč i Buzet, a domaćini su očekivano pobijedili nakon dosta teške borbe, osobito u prvih 30 minuta. Poluvrijeme je na stranu domaćeg Poreča otišlo s rezultatom 12:11 u velikoj borbi, a drugi je dio ipak bio dosta efikasniji. Poreč je protivnika slomio sredinom drugog dijela s nekoliko serija golova, a krajnji je rezultat ipak pokazao dobar otpor momčadi Buzeta jer je utakmica završena pobjedom Porečana 29:26.

Mladi lijevi vanjski domaćina, David Miličević, zabio je sedam golova, a pridružio mu se Rudolf Cužić sa šest golova kod domaćih. Za Buzet su tri igrača zabijala po šest golova, a vratari su obranili 11 udaraca zajedničkim snagama, dok je Tomislav Sladoljev za Poreč ''skinuo'' 14 udaraca gostiju.

Karlovačka banka pobijedila je kod kuće Varteks s 30:28 nakon furioznog prvog dijela u kojem je stekla prednost od 16:12. Međutim, Varaždinci su odigrali bolji drugi dio i došli vrlo blizu pozitivnom rezultatu, no nisu ga uspjeli na kraju i dohvatiti. Najzaslužniji za to bio je Boris Batinić koji je zabio sedam golova za novu pobjedu svog Karlovca.

Osim njega, treba spomenuti i 15 obrana vratarskog para domaćih te kolektiv Karlovca, koji je ipak bio presudan jer su Karlovčani zabijali sa svih pozicija. Takvu širinu nemaju u Varaždinu, ali imaju odličnog Mateja Ašanina koji je imao 14 obrana te Nikolu Sveteca koji je zabio šest zgoditaka. Njima se pridružio i Martin Marčec zabivši pet golova.

Regularni dio Premijer lige uz mnogo je problema tijekom sezone završen nakon 26. kola, Siscia je prva ispred Poreča, Karlovca, Splita i Buzeta, a posljednje je Međimurje iz Čakovca. Sada, budući da je prvi dio prvenstva završen, četiri najbolje ekipe, dakle Siscia, Poreč, Karlovac i Split, idu u Ligu za prvaka u kojoj će im se pridružiti momčadi iz regionalne lige, CO Zagreb i Nexe. Igrat će se dvokružno u deset kola, a najbolje dvije ekipe izborit će plasman u Regionalnu ligu sljedeće sezone.

Momčadi plasirane od 5. do 8. mjesta igrat će Ligu za Europu, drugim riječima, Buzet, Spačva, Zamet i Bjelovar natjecat će se kroz šest kola za ulazak u Europu naredne sezone, a prenosit će bodove iz međusobnih utakmica. Ostali klubovi poredani od devetog do 13, mjesta igraju Ligu za ostanak kroz deset kola, bodovi se prenose iz međusobnih dvoboja, a posljednja dva kluba ispadaju u niži rang natjecanja.