Slavlje Löwena, sedam golova Čupića

Igor Šestak • utorak, 27.03.2012.

Odličnom igrom u prvom poluvremenu Flensburg je deklasirao Magdeburg u utakmici 26. kola rukometne Bundeslige. U akciji su još bili Rhein-Neckar Löwen i Wetzlar, a slavili su domaći uz odličan učinak Ivana Čupića.

SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg 32:21 (19:8)

Iznenađujuće lako, Flensburg je stigao do pobjede protiv Magdeburga. U dvoboju treće i šeste momčadi Bundeslige očekivala se velika borba, ali domaći su pružili uvjerljivu partiju i svladali Magdeburg s 11 golova prednosti. Iako je gostima nedostajalo nekoliko ozlijeđenih igrača, očekivao se nešto bolji otpor na gostovanju u dvorani Campushalle.

Magdeburg kod Flensburga ni u jednom trenutku utakmice nije vodio, a jedino izjednačenje nakon starta utakmice bilo je 1:1. Domaći su već u petoj minuti stigli do tri pogotka prednosti, a gosti su uspjeli držati priključak do desete minute kada kreće nevjerojatna serija Flensburga od 10:1 u koju je tri pogotka ugradio srpski rukometaš Petar Đorđić. Do odmora, gosti su ipak uspjeli doći do nekoliko pogodaka pa je prvih 30 minuta završilo s +11 za domaće.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom gol za gol. Domaći su malo usporili tempo pa je prednost na kraju utakmice bila jednaka onoj na poluvremenu. Najveća prednost Flensburga bila je 12 pogodaka prednosti, a gosti iz Magdeburga nisu uspjeli doći bliže od devet golova zaostatka.

Prvi strijelac utakmice bio je Đorđić sa sedam golova, Eggert je za domaće dodao šest, a Knudsen i Svan Hansen po četiri. U lošem nastupu gostiju najbolji je bio Hornke s pet pogodaka, a četiri je zabio Rojewski.

Rhein-Neckar Löwen – HSG Wetzlar 28:25 (13:12)

U drugoj utakmici večeri, Lavovi su se morali dobro pomučiti za pobjedu protiv momčadi iz donjeg dijela tablice. Uz odličnu večer hrvatskog reprezentativca Ivana Čupića koji je postigao sedam pogodaka, domaći su stigli do pobjede 28:25. Na svoj 26. rođendan Čupić je prvo dogovorio transfer u Poljski Kielce čiji će član postati od ljeta, a zatim je odličnim učinkom pomogao svom sadašnjem klubu da dođe do važna dva boda.

Na startu utakmice Wetzlar je imao svoja jedina vodstva na utakmici, a do prve značajnije prednosti stigao je Löwen serijom 7:2 u periodu od desete do 19. minute. Dvije minute kasnije rezultat je bio 12:7, ali se uporni gosti nisu predali već su odgovorili svojom serijom 5:1 kojom su do odmora stigli na samo gol zaostatka.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći i ostvarili prednost od tri pogotka, ali susret ni tu nije odlučen jer je Wetzlar u 49. minuti izjednačio na 20:20. Golovima Gensheimera Löwen je poveo s dva pogotka i zadržao prednost do kraja susreta za 18. pobjedu u ovoj sezoni. Gosti nisu imali snage za još jedan povratak pa se vraćaju kući bez bodova.

Više od polovice golova domaćih postigla su samo dva igrača. Čupić sedam, a Gensheimer osam. Pet je dodao Žarko Šešum. Najbolji u redovima gostiju bili su Kristjansson i Salzer s pet postignutih pogodaka.