Dinamovi mladi bolji od Hajduka

Mišo Gulić • subota, 31.03.2012.

Dinamovi kadeti i juniori ostvarili su identične, 2:1, pobjede nad svojim najljućim rivalima, vršnjacima iz Hajduka, čime su smanjili i zaostatak na prvenstvenoj ljestvici za Splićanima.

Prvi su na travnjak, u 11 sati, izišli kadetski uzrasti, a unatoč nekoliko obostranih dobrih prilika u prvom poluvremenu mreže se nisu tresle. U nastavku su pak obje momčadi zaigrale mnogo ofenzivnije, što je rezultiralo i zgoditcima.

Nakon kratkog odmora Modri mladići su poveli golom Marka Pejića, da bi njihovo vodstvo udvostručio Alen Halilović u 70. minuti. Hajduk je tada preuzeo nešto više rizika, što je rezultiralo zgoditkom Josipa Pašića u 80. minuti i smanjenjem vodstva na 2:1, što je bio i konačan rezultat. Uz nova tri boda, kadeti Dinama smanjili su bodovnu razliku na svega šest bodova.

Odmah potom uslijedila je bitka i nešto starijih momčadi istih protivnika u kojoj su ponovno kao pobjednici izišli igrači Dinama, iako su prvi u vodstvo došli gosti iz Splita.

Bolje otvaranje imali su Hajdukovci, što je rezultiralo i ranim vodstvom. Naime, u sedmoj minuti za 0:1 precizan je bio Duje Medak. Taj zgoditak kao da je razbudio Zagrepčane koji su potom zagospodarili terenom, a izjednačenje je stiglo s bijele točke golom Joze Šimunovića.

U drugom dijelu susreta Dinamo je ubacio višu brzinu, što je uspješno okrunjeno u 72. minuti kada je Čabraja, na asistenciju Špehara, precizno poentirao iz kaznenog prostora za , pokazalo se, konačnih 2:1.

Trener Dinamovih juniora Igor Cvitanović bi je izuzetno sretan s ostvarenom pobjedom, a za službenu klupsku stranicu je rekao: "Zaslužili smo pobjedu, iako je Hajduk postigao rani pogodak. Brzo smo se vratili u igru, a danas su se vidjeli i pomaci u momčadi. Odgovorili smo Hajduku na njihov način igre i imali smo više šansi. Čestitam svojoj momčadi."