City i dalje tone, poraz Arsenala

Damir Žbulj • subota, 31.03.2012.

U susretima 31. kola engleskog Premiershipa City je na svom terenu dodatno kompromitirao šanse za naslov odigravši sa Sunderlandom samo 3:3, Everton je stigao do domaće pobjede uz 87 minuta Nikice Jelavića. Chelsea je na gostovanju svladao Aston Villu, a Arsenal je pretrpio poraz kod QPR-a.

Manchester City bio je veliki favorit u dvoboju sa Sunderlandom, no, gosti su se pokazali kao izuzetno opasan i čvrst suparnik, koji je s Etihada trebao odnijeti puni plijen.

Gosti su šokirali Građane nakon pola sata igre kada je Seb Larsson odmjerenim udarcem s nekih 18 metara smjestio loptu u donji lijevi kut Harta. City je rezultatsku ravnotežu gotovo uhvatio do poluvremena. Džeko je srušen u kaznenom prostoru pred sam odlazak na odmor, u 43. minuti, a siguran realizator bio je Balotelli. No, umjesto da se na odmor ode s 1:1, Bendtner je na ubacivanje s desne strane odlično reagirao, nadvisio domaće braniče i glavom smjestio loptu u mrežu, za novi šok u Manchesteru, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nastavak utakmice donio je radost na lica gostujućih navijača, ali i onih iz suprotnog tabora gradskih rivala Cityja. Seb Larsson je na asistenciju Bendtnera, nakon brze kontre, na drugoj vratnici dočekao prizemno ubacivanje i zakucao loptu u mrežu, za pomalo nevjerojatnih 1:3.

Tada u igru Mancini šalje i Teveza, ali pogodaka za domaći sastav nije bilo sve do same završnice utakmice. Balotelli je pet minuta prije kraja odličan solo prodor s desne strane kaznenog prostora zaključio svojim drugim pogotkom, da bi Kolarov samo minutu kasnije, na asistenciju Pizzara poravnao rezultat na 3:3.

Do kraja dvoboja City je tražio pogodak koji bi im donio pobjedu, ali Sunderland je uspio sačuvati svoju mrežu, čime su ekipe podijelile bodove. United sutra na gostovanju kod Blackburna ima priliku pobjeći rivalu na ogromnih pet bodova viška.

Još jednu šokantnu utakmicu odigrao je Chelsea, na gostovanju kod Aston Ville. Golovima Sturridgea u devetoj minuti osigurali su početnu prednost, dok je Ivanović početkom nastavak povisio na 0:2, što je gotovo značilo kako je utakmica odlučena. No, uporni domaćin golovima Collinsa i Lichaja u 77. i 80. minuti dolazi do izjednačenja i gotovo spašava bod.

Pobjedu je gostima iz Londona osigurao obrambeni centarfor Brane Ivanović, svojim drugim pogotkom na susretu, sedam minuta prije kraja. Slavlje je potvrdio u sudačkoj nadoknadi Fernando Torres, koji se izgleda pomalo vraća u golgetersku formu.

Everton je s Nikicom Jelavićem u sastavu porazio WBA 2:0, a hrvatski reprezentativac proveo je gotovo čitav susret na travnjaku, odigravši 87 minuta utakmice. McAuley je autogolom domaćinu osigurao prednost u 18. minuti, dok je odluku za Everton donio Anichebe, na asistenciju Pienaara, 20-ak minuta prije kraja susreta.

Arsenal je svoj odličan niz prekinuo na gostovanju kod QPR-a. Taarabt je u 22. minuti zabio za 1:0 , no, u završnici poluvremena Walcott je u akciji pogodio vratnicu, da bi na odbijenu loptu odlično reagirao i pospremio ju u mrežu, za 1:1 u 37. minuti. Poraz je Arsenalu nanio Diakite, koji je Arsenalovu obranu nadmudrio u 66. minuti dvoboja.

Bolton je slavio na gostovanju kod Wolverhamptona 2:3, uz boravak Ivana Klasnića na terenu do 70. minute utakmice. Prvo poluvrijeme završilo je bez postignutih golova, dok je nastavak donio čak njih pet. Domaćin je čak i poveo, u 53. minuti utakmice preko Kightlyja, no, Petrov iz penala u 63., Alonso u 80. te Davies u 84. minuti okreću rezultat na stranu Boltona. Upravo Davies je zamijenio Klasnića u 70. minuti dvoboja. Poraz je za domaće ublažio , dvije minute prije kraja.

Wigan je s 2:0, golovima Alcaraza i Mosesa svladao Stoke City, dok je Fulham također iskoristio domaći travnjak za pobjedu nad Norwichem 2:1.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 04:03
    smeće od kluba. neka kupe još ronalda i messija pa mozda osvoje prvenstvo.
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 23:50
    Čude me loši rezultati City-a u prvenstvu kad su već odustali od europske lige... Očito im je obrana slabost ekipe. Svaki put kad sam ih gledao protiv neke ozbiljnije momčadi, primili bi barem 1 gol.
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 20:41
    odlicne tekme.
  • Master Yoda31.03.2012. u 20:30
    ja već zadnjih 2-3 godine govorim kako bi, barem po meni, fergusonov nasljednik trebao biti david moyes ili martin o'neill.obojica rade fantastične stvari u svojim klubovima, moyes sa evertonom, a o'neill sada sa sunderlanodm.sjetimo se kada je o'neill vodio celtica i aston villu, oni su tada... [više na forumu]