Premiership, 31. kolo, 01.04.2012, 14:30 h
Newcastle
Newcastle 2:0 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • nedjelja, 01.04.2012.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 31. kola engleske Premier lige Newcastle je na St. James' Parku slavio protiv Liverpoola 2:0 uz dva gola Papissa Cisséa.

Crvena devetka Andy Caroll, koji se prvi put nakon transfera u Liverpool vratio na travnjak svog bivšeg kluba i počeo od prve minute, te njegov kolega u napadu Craig Bellamy, nisu uspjeli zapapriti Magpiesima koji su dvama pogocima Papissa Cisséa osvojili važna tri boda za priključak s mjestima koja vode na europska natjecanja.

Počeli su Redsi dobro utakmicu te u prvih četvrt sata igre trebali voditi. Prvo je Bellamyjev centaršut nakon odbijanca pogodio gredu u 16. minuti, a već u idućem napadu Williamson i Simpson igrali su rukom nakon udarca iz kuta gostiju te nepropisno spriječili siguran gol. Međutim, glavni sudac nije dosudio ništa, a domaćini su to iskoristili u 20. minuti.

Ben Arfa uposlio je Cisséa lijepim ubacivanjem, a novi stanovnik St. James' Parka rješava se Škrtela te glavom, uz pomoć vratnice, šalje loptu iza leđa Reine. Imali su Caroll i Cissé šanse do poluvremena poentirati za svoje momčadi nakon ubačaja s bokova, no mreže se nisu tresle.

Početkom nastavka Newcastle je također pogodio okvir gola poslije sjajnog pokušaja glavom Williamsona, a odlučujući trenutak dogodio se u 59. minuti na istoj polovici terena. Demba Ba uputio je loptu Cisséu koji se prvotno nalazio u zaleđu, no nakon što je loptu lagano preusmjerio Ben Arfa, Senegalac je bio u dozvoljenoj poziciji te smireno zabio svoj sedmi gol od transfera na Otok u siječnju.

Tračak nade sastavu Kennyja Dalglisha mogao je donijeti Suárez čiji je udarac u 62. minuti na vrijeme blokirao Perch. Do kraja utakmice više nije bilo većih uzbuđenja što se prilika tiče, no zato se Reina pobrinuo da Liverpool osim poraza izvuče još negativnog iz ove utakmice. U prepirci s Perchom u 83. minuti glavom je udario Newcastleova obrambenog igrača i zaradio crveni karton. Kako je Dalglish već obavio sve tri zamjene, na gol je morao stati netko od braniča, a bio je to José Enrique koji u posljednjih desetak minuta nije gostima nanio dodatnu blamažu.

Newcastle se ovom pobjedom, trećom u nizu, bodovno izjednačio s Chelseajem na 53 boda, a Liverpool je pretrpio niz od isto toliko utakmica bez boda. Ostao je na skromnom osmom mjestu s 42 boda.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 19:59
    "I don't think it was a penalty but neither did I think Andy was trying to get a penalty," added Dalglish.
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 19:44
  • zdeso01.04.2012. u 19:09