Prvoligaškoj Gorici drugoligaški remi

Ivana Strahija • ponedjeljak, 02.04.2012.

U drugoligaškom društvu odigrani su susreti 21. kola, a iduće slijedi već u srijedu, kako bi igrači i treneri imali slobodan uskrsni vikend. 23. kolo se potom igra u utorak 10. travnja.

U Sesvetama je, kod Croatije koja je u stečaju, gostovao Pomorac i s 2:1 potvrdio svoju titulu favorita. Sesvećani su se ipak nadali boljem nakon dva remija za redom, a tako je i moglo završiti, jer je tek u posljednjoj minuti gostujući sastav došao do gola za pobjedu. Poveli su naime gosti preko Divkovića već u četvrtoj minuti, da bi u 20. bilo 1:1 nakon pogotka domaćeg Jurakića. Sve do 90. minute nije se nazirao pobjednik, no tada je sudac Balić pokazao na bijelu točku, a Čuturilo je iskoristio ponuđeno. Domaćini su najavili žalbu na suđenje.

I u Zagrebu na Pešćenici jednakih 1:2, a tri je boda odnio Hrvatski dragovoljac. Pod kraj prvog dijela, u 41. minuti, za goste je pogodio Božić, da bi sredinom drugog dijela domaći poravnali preko Lepinjice s 11 metara. No, domaća je ekipa uspjela ostati bez čak dvojice igrača koji su isključeni, Pavkovića i Pazmana (65. i 88.), što su Dragovoljci iskoristili i u završnici preko Calčića postigli gol za pobjedu.

U Žrnovnici su bodove također odnijeli gosti, bilo je 2:0 za Dugopolje. Derbi gornjeg doma tablice svojim su pogocima izborili Jordan i Lustica, oba u prvom poluvremenu.

U Velikoj Gorici zabilježena je podjela bodova uz rezultat 1:1. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u drugom je gol za nogom konačno pošao domaćem Jankulici, no svega su tri minute Velikogoričani imali pobjedu u džepu, jer je u 58. Ajduković pogodio za izjednačenje s bijele točke. Nesuđeni prvoligaš na tablici je tako deveti, a kako će ga HNS ubaciti u rang više, još nikome nije jasno.

Marsonia je s 1:0 kod kuće slavila protiv Solina, čime je došla na korak bliže opstanku u 2. HNL. Za pobjedu se, nakon dva uzastopna poraza, pobrinuo Kvesić u 82. minuti utakmice. S 1:0 slavio je i Rudeš protiv Radnika, a pogodak je također pao tek u završnici, a strijelac je bio Lozo.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Vinogradar, nastavivši niz pozitivnih rezultata. U 3:0 dvaput se u strijelce upisao Medven, realiziranim penalom u 11. i pogotkom iz igre u 38. minuti. Konačnih 3:0 realizirao je Povrženić u 63. minuti. Upravo je potonji, odnosno njegov prekršaj nad gostujućim Tomićem u 40. minuti, temelj prigovora Međimurja na suđenje. Povrženićev start na Tomića okarakterizirali su kao brutalan, a u prilog tome, kažu Međimurci, ide i to što Tomić nije mogao nastaviti igru nakon toga.