Visoka pobjeda Baska nad Madriđanima

Ivan Dominik • ponedjeljak, 02.04.2012.

Posljednji nedjeljni dvoboji u Španjolskoj prvoj nogometnoj ligi donijeli su okršaje između Real Sociedada i Rayo Vallecana te posrnulog Villarreala koji je ugostio katalonski Espanyol. Baski su prilično lako na domaćem travnjaku uzeli sva tri boda klubu iz predgrađa Madrida, dok je teška i tvrda utakmica viđena na Madrigalu...

U San Sebastianu nije bilo neizvjesnosti što se rezultata i pobjednika tiče u susretu domaće momčadi protiv Rayo Vallecana. Od samog početka su domaćini krenuli silovito, prvu veliku priliku na susretu zapucao je Meksikanac Carlos Vela, a već u šestoj minuti je domaćina u vodstvo od 1:0 doveo Imanol Agirretxe na asistenciju Daniela Estrade.

Baske je krenulo nakon tri poraza u nizu i loše igre koju su prikazivali u zadnje vrijeme, a tijekom većine vremena u prvom dijelu bili su bolja momčad, koja je bila konkretnija prema naprijed, čvršća i sigurnija u obrani te kreativnija i lucidnija u sredini. Nakon nekoliko poluprilika gostiju koje nisu završile pogotkom, u 31. minuti Real Sociedad je došao do drugog gola, preko Davida Zurutuze, dok je asistent kod ovog gola bio strijelac prvog, Agirretxe.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću od 2:0 domaćina jer do kraja prvog dijela prilika za gol više nije bilo. U drugom dijelu momčad iz San Sebastiana nije stala s golovima pa je već u 51. minuti povisila svoje vodstvo na 3:0, a strijelac je bio Antoine Griezmann. Ni to nije bilo dosta domaćima pa su demoliranje Madriđana nastavili i dvije minuta kasnije. Za 4:0 je egzekutor bio vrlo dobri Carlos Vela, koji je tokom cijelog ogleda bio jedan od najvećih napasnika na gol Raya.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, domaćini su zatvorili utakmicu, a Rayo nije mogao parirati suparniku nakon četiri primljena pogotka. Nekoliko puta su zaprijetili Raul Tamudo i Emiliano Armenteros, ali čak ni počasni pogodak Baski nisu dozvolili kolegama iz Kastilje. Tako je Real Sociedad zasluženim slavljem došao na diobu 13. mjesta Primere, dok je Rayo ostao 12. barem za sada.

Druga utakmica večeri nije donijela golove kao što je to bio slučaj u San Sebastianu, a gledatelji su na Madrigalu bili svjedoci čvrste, ponekad grube i teške utakmice između Villarreala i Espanyola. U prvom je dijelu bolja bila ekipa Villarreala koja mora dolaziti češće do bodova kako se ne bi našla u opasnoj zoni. Međutim, unatoč svim pokušajima Žute podmornice, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Do promjena u igri i rezultatu nije došlo ni u drugom dijelu. Pokušali su treneri osvježiti svoje redove s igračima s klupe, no nije pomoglo. Igrači Villarreala su bili aktivniji, ponajviše su prijetili preko Borje Valera i Marcosa Rubena, a gosti su najaktivnijeg igrača imali u Nigerijcu Kaluu Ucheu, dok ga nije u 82. minuti zamijenio Walter Pandiani.

Utakmica je završena bez golova, obje su ekipe ostale na svojim pozicijama što više odgovara klubu iz Barcelone, međutim Villarreal je pokazao i više nego solidnu igru na domaćem travnjaku, a nedostaje još uvijek realizacija. Ovo, 31. kolo Primere, bit će zaključeno utakmicom Seville i Mallorce, koja se na Sanchez Pizjuanu igra u ponedjeljak.