Primera División, 31. kolo, 01.04.2012, 18:00 h
Valencia 1:1 Levante
Levante

Levante izdržao napade Valencije

Ante Dubravac • nedjelja, 01.04.2012.

31. kolo španjolskog nogometnog prvenstva ponudilo je dvoboj trećeplasirane Valencije i petoplasiranog Levantea. Iako su domaćini dominirali većim dijelom utakmice gosti su opasno prjetili iz brzih kontri pa je podijela bodova najpravedniji ishod.

VALENCIA - LEVANTE 1:1 (1:0)

Valencia, Stadion: Mestalla
Sudac: David Fernandez Borbalan
Strijelci: Jonas 35' / Kone 54'

Valencia: Guaita, Mathieu, Ruiz, Rami, Barragan, Parejo, Albelda (od 77. Costa), Feghouli (od 77. Piatti), Hernandez, Jonas (od 87. Alcacer) i Aduriz.

Levante: Munua, Juanfran, Ballesteros, Cabral, Lopez, Torres, Ibora (od 74. Farinos), Barkero (od 81. Ghezzal), Valdo, Botelho (od 90. Suarez) i Kone.

U gradski derbi protiv Levantea nogometaši Valencije ušli su s poljuljanim samopouzdanjem zbog dva poraza u nizu. Međutim unatoč tome još uvijek su se nalazili na trećem mjestu, te su s pobjedom imali priliku odvojiti se od Malage na tri boda prednosti. Levante je u prošlom kolu pretrpio neugodan poraz od Osasune, ali eventualna tri boda na Mestalli bi ih potpuno izjednačila sa Šišmišima.

Od samog početka susreta obje su momčadi krenule otvoreno, a prvu ozbiljniju situaciju gledatelji su vidjeli u 12. minuti kada se lopta sretno odbila do Pareja koji s pet metara puca preko gola. Vrlo slično je na drugoj strani završio i pokušaj Barkera iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Nastavak susreta ponudio je izjednačenu borbu koja se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih opasnosti za oba vratara. Ipak, u 35. minuti domaćini su došli do vodstva. Aduriz je proigrao Feghoulia koji je pronašao Jonasa, a njemu nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 1:0. Bio je to ujedno i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor.

Poslije devet minuta igre u nastavku Levante je lijepom akcijom došao do pogotka. Centaršut s lijeve strane Valdo je glavom spustio do Konea koji je smireno zabio za 1:1. Nakon nešto slabijeg ulaska u drugo poluvrijeme i primljenog pogotka domaćini su preuzeli inicijativu, međutim vrlo teško su dolazili do situacija u kojima bi zaprijetili gostujućem vrataru.

U 69. minuti grešku domaće obrane je pokušao iskoristiti Jonas, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca otišao malo pokraj desne stative. Kako se utakmica bližila kraju igra je postajala sve usporenija i unatoč želji da dođu do tri boda nogometaši Valencije nikako nisu mogli ubaciti u višu brzinu s kojom bi slomili goste. U samoj završnici susreta prvo se Kone našao u velikoj prilici, ali nije bio precizan, da bi Munua u 89. minuti obranio udarac Alcacera pa je susret završen bez pobjednika.

U idućem kolu Valencia gostuje kod lidera Real Madrida dok će Levante do bodova pokušat doći na svom stadionu u dvoboju s Atletico Madridom.