Primera División, 31. kolo, 02.04.2012, 21:00 h
Sevilla 3:1 Mallorca
Mallorca

Sevilla u nastavku srušila Mallorcu

Ante Dubravac • ponedjeljak, 02.04.2012.

U posljednjem susretu 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom stadionu dočekala Mallorcu. Odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme domaćini su došli do sigurne pobijede i vrijedna tri boda.

SEVILLA - MALLORCA 3:1 (0:0)

Sevilla, Stadion - Ramon Sanchez Pizjuan
Sudac: Miguel Perez Lasa
Strijelci: Negredo 51'. Manu 62', Navas 68' / Caceres 74'

Sevilla: Palop, Luna, Escude, Fazio, Coke, Reyes (od 69. Kanoute), Trochowski (od 73. Rakitić), Medel, Navas, Manu i Negredo (od 88. Deivid).

Mallorca: Aouate, Chico, Ramis, Nunes, Cendros, Castro (od 57. Hemed), Marti, Tissone, Pereira, Casadesus (od 71. Alfaro) i Jimenez (od 46. Nsue).

Nakon dvije uvjerljive pobjede na gostovanjima kod Racing Santandera i Granade nogometaši Seville su u susret protiv Mallorce ušli s jasnom željom da nastave svoj niz dobrih rezultata čime bi se potpuno približili mjestima koja iduće sezone vode u europska natjecanja. S druge strane gostima je ovo bila jedna od posljednjih prilika da da se vrate u borbu za za barem šesto mjesto.

Hrvatski reprezentativac i ovoga puta je susret počeo na klupi, a od samog početka njegovi su suigrači krenuli po brzi pogodak. Međutim unatoč nekoliko prigoda mreža gostujućeg vratara Aouate je ostala netaknuta sve do odlaska na odmor.

U 58. minuti, samo petnaestak sekundi nakon što je ušao u igru, u odličnoj se situaciji našao Hemed, ali je njegov pokušaj otišao pokraj desne stative. Vrlo brzo stigla je kazna za goste. Navas je odlično pronašao Manua del Morala koji od vratnice postiže svoj deseti pogodak u sezoni.

Totalni raspada Mallorce uslijedio je u 68. minuti kada je Reyes asistirao Navasu koji iz blizine po treći put matira gostujućeg vratara i donosi novu radost gledateljima na Ramon Sanchez Pizjuanu. Veliko vodstvo rezultiralo je malim opuštanjem kod domaćina što su ipak kaznili gosti u 74. minuti kada je malu nadu Mallorci svojim pogotkom za 3:1 vratio Caceres.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, domaćini su bez problema kontrolirali utakmicu te zasluženo upisali nova tri boda.

U idućem kolu Sevilla će četvrtu pobjedu u nizu tražiti na gostovanju kod Athletic Bilbaa dok će Mallorca na svom stadionu dočekati Granadu.