Primera División, 31. kolo, 31.03.2012, 22:00 h
Barcelona
Barcelona 2:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Ante Dubravac • subota, 31.03.2012.

U sklopu 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na svom stadionu dočekala Athletic Bilbao. Domaćini su potpuno dominirali svih 90 minuta i sasvim zasluženo došli do sigurne pobijede.

BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 2:0 (1:0)

Barcelona, Stadion - Camp Nou
Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Strijelci: Iniesta 40', Messi 58'

Barcelona: Valdes, Adriano, Mascherano, Pique, Alves, Iniesta (od 77 Xavi), Busquets, Alcantara, Alcantara, Sanchez (od 83. Keita), Tello (od 62. Pedro) i Messi.

Athletic Bilbao: Iraizoz, Aurtenetxe, Ekiza, Martinez, Iraola, Perez (od 46. Herrera), Iturraspe, De Marcos, Gomez (od 46. Muniain), Susaeta i Toquero (od 58. Llorente).

U dvoboj s najugodnijim iznenađenjem Europske lige nogometaši trenera Pepa Guardiole ušli su na krilima serije od sedam susreta u kojima su osvojili maksimalan broj bodova zahvaljujući čemu je i smanjena prednost Real Madrida. S druge strane Athletic Bilbao je prije samo dva dana imao teško gostovanje u Gelsenkirchenu gdje je savladao Schalke rezultatom 4:2.

Dodatni pritisak na leđa Barcelone stavio je Real Madrid uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Osasune s kojom su se nogometaši Josea Mourinha opet odvojili na devet bodova prednosti.

Od samoga početka domaćini su pritisnuli goste, a prvu prijetnju gledatelji su vidjeli u petoj minuti kada je prvo iz daljine pokušao Alves, a nakon toga i Pique čiji udarac je prošao malo pokraj gola. Unatoč potpunoj dominaciji Barcelona nije stvarala konkretnije prilike pred gostujućim vratima sve do 25. minute kada je Messi lukavo pokušao izvesti slobodan udarac dok je gostujući vrata namještao živi zid, ali je Iraizoz uspio nekako zaustaviti taj udarac.

Već u idućem napadu Pique je pucao glavom i kada su već svi loptu vidjeli u mreži na crti se pojavio Aurtenetxe i spasio sigurno vodstvo domaćina. Međutim bilo je to samo odgađanje onoga što se moralo dogoditi. U 40. minuti Sanchez je oduzeo jednu loptu neopreznoj obrani Athletica, Messi je lijepo pronašao Iniestu koji snažnim udarcem iz blizine zabija za 1:0 i miran odlazak Barcelone na odmor.

Odmah na početku nastavaka Marcelo Bielsa je napravio dvije izmjene te je u igru uveo Herreru i Muniaina međutim pritisak Barcelone se nastavio dok su gosti vrlo teško uspijevali doći pred Valdesa.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu u strijelce se pokušao upisati Tello, ali Iraizoz izlazi kao pobjednik. U 58. minuti Javier Martinez neoprezno u svom šesnaestercu ruši Tella, sudac pokazuje na bijelu točku, a najstrožu kaznu u pogodak pretvara Messi. Bio je to Argentinčev 36. pogodak u dosadašnjem dijelu prvenstva.

O dominaciji domaćina najbolje govori podatak da su gosti svoj prvi i jedini udarac prema golu uputili u 80. minuti kada je Muniainov pokušaj s crte izbio Pique. U samoj završnici utakmice priliku za novi pogodak imao je Keita, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

U 32. kolu Athletic će na svom stadionu dočekati Sevillu dok Barcelona gostuje kod Real Zaragoze.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 13:29
    Hahahaha svaka vam čast na naslovnici...Pacak zakucao preko Jurišića! :)
  • danchy01.04.2012. u 12:42
    jako dobra tekma, očekivao sam malo više od Bilbaa, ali vidi se posljedica utakmice igrane u četvrtak na njima. nadam se da će Muniain potpisat za Barcu jer dečko već sad sa 19 godina pokazuje nevjerojatno nogometno znanje. svaka čast
    danchy
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 10:33
    Ja sam imao osječaj da je Barcelona igrala koliko je trebala,na nekih 60%,jer se opet nitko nije oznojio i još takvu dominaciju doma imat a igrat sa pola snage jer stvarno zadivljujuće. Istotako moram priznati da je nakon dugo vremena suđenje bilo na nivo,možda je razlog tome disciplina bilbaovih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 08:58
    fenomenalna tekma i jednih i drugih.... Athletico borben kao i uvijek kako bi reko Ferguson "oni se uvijek za nešto bore"... nego bilo je dosta krivih dodavanja kod Barcelone što je logično kolko je Bilbao bio dobro postavljen na terene i kolko su borbeni bili... Mascherano po meni odigrao svoju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 08:40
    Ovo je sinoc bila demonstracija moci !!! Nadam se da su navijaci i igraci suparnickih ekipa gledali ovu utakmicu,neka se uvjere kako Barcelona igra kad treba :))) Athletico je jedna fantasticna momcad i da imaju jos jednog napadaca Llorentovih mogucnosti,veznog i krilo to bi bila ekipa za osvajanje... [više na forumu]