Primera División, 31. kolo, 31.03.2012, 20:00 h
Osasuna
Osasuna 1:5(0:3) Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • subota, 31.03.2012.

Real Madrid lakše je od očekivanog izborio tri boda na teškom gostovanju kod Osasune. Već je u prvom poluvremenu Kraljevski klub stigao do prednosti od tri pogotka, a do kraja susreta još ju je i dodatno povećao.

Osasuna - Real Madrid 1:5 (0:3)

Pamplona, stadion Reyno de Navarra
Strijelci: Benzema 7', Ronaldo 37', 70', Higuain 40', 77'; Nino 48'

Osasuna: A. Fernandez, Roversio (od 81' Echaide), M. Flano, Sergio, Damia, Dagger, Nekounam, Loe (od 46' Lekić), Cejudo (od 66' Lamah), Raul Garcia, Nino
Trener: Luis Mendilibar

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Albiol, Ramos, Marcelo, Xabi Alonso, Granero, Özil (od 80' Di María), Benzema (od 84' Varane), Ronaldo, Higuain (od 80' Coentrao)
Trener: Jose Mourinho

Crveni karton: Lamah 90'

Utakmica u Pamploni jedno je od najtežih gostovanja u španjolskoj ligi te se prije susreta predviđalo kako će Kraljevski klub imati vrlo težak posao. No, momčad Josea Mourinha je suprotno očekivanjima lagano stigla do pobjede i izborila vrijedna tri boda.

Susret je vrlo dobro počeo za momčad iz Madrida, koja je iz svoje prve ozbiljne prilike došla i do pogotka, a u vodstvo ju je vrlo lijepim golom doveo Karim Benzema. Igrala se sedma minuta kada je Cristiano Ronaldo s lijevog boka uputio centaršut, a francuski napadač pogađa volejem s deset metara. Ronaldo je pet minuta kasnije udarcem s više od 20 metara pokušao udvostručiti vodstvo Kraljevskog kluba, ali njegov pokušaj odlazi malo iznad vratnice. U 11. minuti isključen je trener Osasune Jose Luis Mendilibar zbog prigovora sucu.

Nedugo kasnije Osasuna je pokušala uzvratiti preko Nina, ali nogometaš domaće ekipe pucao je pored gola. Real Madrid je u narednim minutama preuzeo kontrolu na terenu, dok su se domaćini disciplinirano branili i čekali na svoju priliku iz kontranapada.

Ronaldo je zaprijetio iz daljine i u 28. minuti, ali tada je njegov udarac uhvatio vratar Osasune Andres Fernandez. Pet minuta kasnije pucao je i Mesut Özil, ali je i tada Fernandez bio na mjestu. No, vratar Osasune bio je nemoćan u 37. minuti kada Ronaldo lijepim pogotkom s više od 25 metara udvostručuje vodstvo Kraljevskog kluba.

Mreže na stadionu Reyno de Navarra nisu dugo mirovale. Tri minute kasnije Gonzalo Higuaín je izašao sam pred Fernandeza i sigurno ga svladao za velikih 3:0. Do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao, a Osasuna je smanjila svoj zaostatak nakon tri minute igre u drugom dijelu.

Tada je Roversio asistirao Ninu koji glavom pogađa za 3:1. Brzo nakon toga mogao je Real do trećeg pogotka, no Higuainu je u ključnom trenutku zasmetao Ronaldo i stopostotna prilika pred vratima domaćina ostala je neiskorištena. Deset minuta kasnije gosti iz Madrida stigli su i do četvrtog pogotka kada je Ronaldo pogodio iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

U narednim trenucima nogometaši Real Madrida nastavili su s pritiskom na gol domaćina, a do petog pogotka su stigli u 77. minuti kada je Ronaldo precizno asistirao Higuainu kojemu nije bilo teško iz blizine postići svoj drugi pogodak. To je bio i 100. prvenstveni gol Real Madrida ove sezone.

Sedam minuta prije kraja susreta pokušao je Dejan Lekić smanjiti zaostatak domaće momčadi, no nije bio precizan, a rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Kraljevski klub je ovom pobjedom, barem privremeno, povećao svoju prednost nad drugoplasiranom Barcelonom na devet bodova.

• Vugi701.04.2012. u 19:39
    Pa koliko vidim po statistici, Ronaldo i Messi imaju jednako asistencija u ligi. A gledajući Real, Ronaldo u svakoj utakmici posluži svoje suigrače u barem 2-3 dobre šanse. Ne slažem se da nije timski igrač, pogotovo otkad je došao u Real. Svake sezone je sve bolji. A nikad nećemo znati koliko bi... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 15:07
    Kažeš Messi igra više za tim.....pa evo na ovoj utakmici je ronaldo imao 2 asistencije koliko ja znam, a o drugim utakmicama da i ne pričam..........pa da, Ronaldo uopće nije timski igrač........sram ga bilo!
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 14:44
    dobar je ovaj ronaldo samo steta uvjek je drugivugi eto nije messi dao gol takav nikad- covjek igra drugacije vise za tim , a nije ronaldo nikad nanizao od centra sve igrace i dao golvidis ima uvjek odgovorpara vam srce sto je ronaldo tako dobar al opet ne tako dobar da bude ispred svemirca... [više na forumu]
  • Vugi701.04.2012. u 13:33