Lyon spasio bod u Rennesu

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 01.04.2012.

Lille se važnom pobjedom na svom terenu protiv Toulousea približio PSG-u i Montpellieru, dok je Lyon na gostovanju u Rennesu uspio osvojiti bod. Caen i Ajaccio odigrali su neriješeno bez pogodaka, a 30. kolo Ligue 1 će 11. travnja zaključiti Marseille i Montpellier.

Rennes je na Stade Route de Lorientu dočekao Lyon u borbi za mjesto u europskim natjecanjima sljedeće sezone. Rano su poveli domaćini preko Mevluta Erdinca, koji je iskoristio proigravanje Juliena Fereta. Odlična igra u obrani tijekom prvog dijela ostavila je goste bez izglednijih prilika za postizanje pogotka.

Pokušavao je Lyon preko Kallstroma i Gomisa, ali je izjednačenje došlo tek u 76. minuti. Lisandro Lopez svladao je Benoita Costila i donio vrijedan bod svojoj momčadi. Lavovi su tako preskočili Toulouse na četvrtom mjestu, a cijeli susret je za momčad Remija Gardea odigrao hrvatski reprezentativac, Dejan Lovren.

U susretu treće i četvrte momčadi Ligue 1, Lille je ugostio Toulouse i došao do vrijednih bodova u borbi za obranu naslova prvaka. Raspoložen je bio belgijski veznjak, Eden Hazard, koji će vrlo vjerojatno napustiti Lille na kraju sezone, a kao moguće destinacije spominju se Tottenham i Manchester City.

Lille je ušao energičnije u utakmicu, a već u 11. minuti poveli su pogotkom Hazarda. U kaznenom prostoru gostiju Congre je srušio Payeta, a Belgijanac je bio siguran izvođač s bijele točke. Odlično je prošao Hazard 20 minuta kasnije, zaobišao istrčalog vratara Toulousea, Ahamadu, i dodao za Payeta, koji je lako poentirao za 2:0.

U drugom dijelu je Toulouse uspio smanjiti rezultat preko Auriera, koji je u 60. minuti iskoristio niski ubačaj Regattina. Svaku nadu u izjednačenje ugasio je Pantxi Sirieix osam minuta prije kraja, zaradivši crveni karton zbog grubog prekršaja na Nolanu Rouxu. Lille je tako došao na četiri boda zaostatka za PSG-om i Montpellierom, a Toulouseu se momčad Rudija Garcije ovim trijumfom odmakla na šest bodova prednosti.

Caen je na svom terenu propustio svladati Ajaccio i povećati svoje šanse za opstanak u Ligue 1. Krenuli su domaćini odlično, a u 12. minuti Kandia Traore uzdrmao je gredu Ajacciovog gola. Frederic Bulot je nekoliko minuta kasnije uputio snažan udarac, ali je Guillermo Ochoa bio siguran na vratima gostiju.

Ajaccio je zaprijetio preko Johana Cavallija, a njegov je udarac iznudio sjajnu reakciju Alexisa Thebauxa. Blizu pogotku gosti su bili u 24. minuti, kada je Eduardo pucao izdaleka, no njegov je udarac s crte izbacio domaći branič Jeremy Sorbon.

Četiri minute prije kraja prvog dijela, Caen je imao sjajnu priliku za preuzimanje vodstva. Carl Medjani napravio je prekršaj na Traoreu u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Pierre-Alain Frau izveo je jedanaesterac, ali je njegova lopta pogodila gredu.

U drugom je dijelu Frau pokušao ispraviti svoju pogrešku, ali je ponovno pucao previsoko u 50. minuti, kada je pokušao prebaciti istrčalog Ochou. Za goste je na kraju pokušao Cavalli, no sve je pokušaje Ajaccia ukrotio Thebaux. Utakmica je završila bez pogodaka, a za propuštenim prilika žalit će Caen, koji se nakon ovog remija i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Preostali susret ovog kola odigrat će Marseille i Montpellier u srijedu, 11. travnja na Velodromeu. Dvoboj je odgođen zbog obaveza Marseillea u četvrtfinalu Lige prvaka, u kojem se Deschampsova momčad sučeljuje s Bayernom.