Lovro Štrbinić • subota, 31.03.2012.

Subotnji program 30. kola francuskog nogometnog prvenstva nije donio mnogo zadovoljstva za navijače PSG-a. Parižani su poraženi kod Nancyja te su ostali na drugoj poziciji, a domaće pobjede bitne u borbi za Europu nisu uspjeli upisati Bordeaux i Saint-Etienne.

Nakon što su u prošlom kolu izgubili dva boda remijem s Bordeauxom, igrači PSG-a nastavili su s rasprodajom bodova i ugleda. Na gostovanju kod Nancyja imali su priliku pobjedom ponovno preuzeti vrh, ali domaćini se nisu složili s njihovim planovima.

U vodstvo su nogometaši Nancyja došli u 18. minuti preko Bakaye Traorea. Za goste je izjednačio Sissoko nakon asistencije Armanda, početkom prvog dijela, ali krajem dvoboja uslijedio je novi šok za Parižane. Mollo, asistent kod prvog pogotka, dočekao je loptu Moukandja u poentirao za konačnih 2:1 u 89. minuti.

Saint-Etienne, pak, nije uspio upisati niti bod na svom terenu protiv Nice. Domaćini su poveli u 21. minuti preko Gradela, a nakon izjednačenja Mouniera u 42. minuti novu prednost za Saint-Etienne donosi Marchal tri minute prije predaha. Međutim, u drugom dijelu Mounier i Clerc zabijaju za preokret i u 89. minuti dolaze do sva tri boda.

Puni domaći plijen kojim su mogli povećati izglede za iskorak u europska natjecanja sljedeće sezone nisu uspjeli izboriti ni nogometaši Bordeauxa. Protiv Dijona su poveli pogotkom Tremoulinasa iz jedanaesterca u 71. minuti. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade Guerbert je iskoristio dodavanje Diabatea i zabio za konačnih 1:1.

Ono što nisu uspjeli prethodno spomenuti klubovi, pošlo je za rukom Sochauxu. U vrlo bitnom ogledu u borbi za prvoligaški status pogocima Maige i Privata u smiraj dvoboja poništili su rani gol Grougija i s Brestom se bodovno izjednačili.

Također, do sva tri boda, ali na gostujućem terenu, došao je Evian. Za bijeg od opasne zone i slavlje nad Lorientom zabio je Dja Djedje u 19. minuti ovog susreta, a do kraja se mreže više nisu tresle. Nadu u ostanak podgrijali su u Auxerreu, nakon slavlja nad Valenciennesom rezultatom 2:0, za što su zaslužni Chafni i Oliech.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 00:54
    ovaj ancelotti stvarno nezna igrat prvenstva... a i čini mi se da od kako je osvojio zadnji naslov prvaka europe s milanom da je cijelo vrijeme u padu kao trener,da sve lošije i lošije vodi momčadi
  • Ronaldo931.03.2012. u 23:34
    ova liga je u banani, daleko je najslabija od liga petice, nekad je Lyon držao neki prosjek toga svega, danas je i on u sivilu cijele lige...