Marseille
Marseille 1:3(1:1) Montpellier
Montpellier

Lovro Štrbinić • srijeda, 11.04.2012.

U zaostaloj utakmici 30. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je ugostio momčad koja se s PSG-om bori za naslov prvaka. Montpellier je slavio 3:1 i tako ispunio neobičnu želju navijača kluba s Velodromea.

Nakon što su u nedjelju poraženi na Parku prinčeva, igrači Marseillea tri dana nakon toga snage su odmjerili i s drugim konkurentom za naslov. Montpellier je stigao na Velodrome, a navijači domaćina su priželjkivali poraz svog kluba kako bi "prebili" dugove iz prošlosti s Parižanima.

I počelo je u skladu s željama gostujućih igrača i domaćih navijača jer je u sedmoj minuti Younes Belhanda pogotkom s bijele točke doveo Montpellier u vodstvo. No, do kraja poluvremena stigao je smanjiti Stephane M'Bia, golom u 33. minuti.

Početak nastavka donio je nove dobre vijesti za Girarda i njegove igrače jer je Olivier Giroud, vodeći golgeter Le Championnata, u 49. minuti postigao svoj 19. ovosezonski prvenstveni pogodak. Pobjedu je u 71. minuti potvrdio Belhanda, upisavši se drugi put na utakmici među strijelce.

Montpellier je tako ponovno otišao na tri boda prednosti pred najvećim konkurentima iz Pariza, odnosno deset pred trećeplasiranim Lilleom. Marseille je, pak, nastavio s porazima i svoj plasman u europska natjecanja doveo pod veliki znak upitnika.