Regionalna liga, polufinale, 14.04.2012, 15:30 h
Metalurg Skoplje 26:25 Prešov
Prešov

Červarov Metalurg čeka finale

Iz Arene Zagreb:Damir Žbulj • subota, 14.04.2012.

U prvom polufinalnom ogledu regionalne rukometne SEHA lige Červarov Metalurg je nakon velike borbe svladao slovački Tatran, pogotkom u samoj završnici dvoboja. Obje ekipe pružile su jako dobar rukomet i šteta što više gledatelja nije prisustvovalo ovom okršaju.

Metalurg - Tatran Prešov 26:25 (15:11)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 300

Suci: Gubica / Milošević

Metalurg: Stanić (5 obrana), Angleov; Levov, Dimovski 2, Marković 6, Naumovski, Georgievski 1, Kozlina 5, Manaskov, Mirkulovski 2, Markoski, Mojsoski 4, Mojsovski 1, Stoilov, Jonovski, Alušovski 5.
Trener: Lino Červar

Tatran: Krupa, Verkić (13 obrana); Mažar, Kopčo 2, Hrstka, Urban, krok 3, Krištopans 9, Radčenko 2, Kukrika 2, Čip, Guzy, Pejović, Pekar, Antl 7.
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: Metalurg: 4/8 ; Tatran: 5/6

Isključenja: Metalurg: 2 min; Tatran: 4 min

Rukometna regionalna SEHA liga stigla je do svoje završnice. Final Four turnir, nakon pomalo turbulentne sezone, u kojoj niti sve utakmice regularnog dijela sezone nisu odigrane, održava se u zagrebačkoj Areni.

S obzirom da su poluzavršnicu osigurala i dva makedonska kluba, Metalurg i Vardar, uz zagrebačko Croatia osiguranje i slovački Tatran, možda je organizator natjecanja mogao biti fleksibilniji i završni turnir smjestiti u Skoplje, jer jedna međunarodna utakmica, dva solidna rukometna suparnika, kao što su slovački Tatran i Červarov Metalurg, koji je bio sudionik osmine finala ovosezonske Lige prvaka, ne zaslužuju utakmicu igrati pred 100-tinjak rukometnih zaljubljenika.

U prvom poluvremenu obje ekipe prikazale su zanimljiv rukomet, uz nešto malo više tehničkih pogrešaka slovačkog sastava, što je i rezultiralo Metalurgovim vodstvom od četiri pogotka na poluvremenu.

Slovaci su se čak dobro i držali do osme minute, kada je nakon Antlove kontre bilo +2 za Tatran, no, Červarovi igrači zaigrali su ozbiljniju obranu, Stanić je skinuo koju loptu, a rezultat se uskoro okrenuo na stranu Metalurga. U kontrama je prednjačio Alušovski, a do 18. minute na semaforu je bilo i četiri pogotka viška za Metalurg.

Razlika je narasla i na +6, što je trenera Rašića natjeralo da pozove minutu predaha u 23. minuti, a njegovi igrači su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak te se na odmor odlazi s 15:11 za Červarov sastav.

U nastavku utakmice slovački predstavnik zaigrao je još bolje nego u završnici prvog dijela, fantastično je branio njihov vratar Verkić, koji je branio pokušaje Metalurga i iz igre, ali i sa sedam metara. Nisu ga mogli svladati niti Marković, a niti Kozlina.

Tresao je u napadu mrežu bivši Zagrebaš Kopčo, Antl je svojim sedmim pogotkom bio precizan sa sedam metara te je u 39. minuti utakmice rezultat poravnat, bilo je 17:17.

Uz ravnopravnu igru, u 50. minutu susreta, kada je Tatran imao igrača manje na terenu, petim pogotkom latvijskog diva Krištopansa, s pozicije desnog vanjskog, ulazi se s pogotkom prednosti za Slovake, koji su na krilima fanatičnih i glasnih navijača stigli do prvog vodstva nakon osme minute utakmice.

Glasni Slovaci

Atmosferu je u sablasno praznoj Areni podignulo 50-ak i više nego glasnih navijača iz Slovačke, koji su tijekom čitavog susreta bodrili svoje ljubimce.

Susret je ušao u neizvjesnu završnicu, a u igri pogodak za pogodak, ipak su se bolje snalazili Červarovi igrači, koji su u nedostatku rješenja iz igre loptu gurali na crtu, iznuđivali sedmerce, koje je ipak Zlatko Mojsoski uspješno realizirao. Uz koji pogodak s krila, ali i dobru obranu probuđenog Stanića u posljednjim minutama dvoboja,držali su prednost, kao što je svojim obranama priključak Slovacima osigurao Verkić, ali i odlučni Krištopans, svojim sedmim pogotkom.

U posljednju minutu ipak se ulazi poravnatim rezultatom, a nakon Červarove minute odmora, napad realizira Kozlina, što je na kraju bio i pobjednički pogodak na susretu. Završilo je 26:25, ali slovački predstavnik pružio je odličan otpor i ne bi bilo nezasluženo da se i on našao u nedjeljnom finalu.

Najefikasniji kod Metalurga bio je Marković sa šest pogodaka (6/11), no pobjedi su najviše pridonijeli Alušovski i Kozlina, s po pet pogodaka. Stanić je imao samo pet obrana. Kod Slovaka Krištopans je zabio devet, Antl je zabio sedam, dok je Verkić obranio 13 lopti i bio je gotovo junak dvoboja.