Regionalna liga, polufinale, 14.04.2012, 18:00 h
Vardar Skoplje 30:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši omogućili makedonsko finale

Iz Arene Zagreb:Damir Žbulj • subota, 14.04.2012.

Domaćin završnog turnira regionalne SEHA lige, Croatia osiguranje Zagreb, u drugom polufinalnom dvoboju trebao je preko Vardara osigurati finale s Metalurgom. No, Obrvanovi igrači naišli su na prejak otpor te je Vujovićev sastav minimalnim slavljem prošao u nedjeljno makedonsko finale.

Croatia osiguranje Zagreb - Vardar 29:30 (14:13)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 3000

Suci: Brunovsky / Canda (Slovačka)

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (3 obrane), Pešić (12 obrana); Marić 5, Brozović, Kopljar 3, Matulić, Špiler 6, Šebetić, Gojun 1, Štrlek 2, Horvat 7, J. Valčić 1, Vukić 1, T. Valčić 2, Balić 1, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

Vardar: Abadžić, Stoilov 2, Ojleski 1, Markoski 1, Nikolić 3, Simović 1, Doder 6, Vujović 4, Kukoski, Sobol 1, Milić (8 obrana), Petrić 3, Jovčevski 4, Lazarov 3, Karačić 1, Abutović.
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: CO Zagreb 1/1; Vardar: 1/1

Isključenja: CO Zagreb: 4 min; Vardar: 4 min

Nije niti hrvatski prvak, u drugom polufinalnom susretu regionalne rukometne SEHA lige, privukao više rukometnih zaljubljenika na tribine zagrebačke Arene. Skupilo se oko dvije tisuće znatiželjnika, no, Zagrebaši su od prve minute ozbiljno shvatili svoj posao i krenuli po pobjedu, koja bi im donijela priželjkivano finale s Červarovim Metalurgom.

Trener Obrvan je u dvoboj krenuo s Pešićem na vratima, i nije pogriješio. Odlično je vratar Zagrebaša otvorio susret,, zaredao s obranama, a njegovi suigrači uskoro su to kapitalizirali početnim vodstvom. No, brzopletost u napadu koštala ih je veće i sigurnije prednosti.

Odlično je i početnih 15-ak minuta igrao kapetan Horvat, koji je brzo protivničku mrežu napunio s pet lopti, ali uporni Makedonci stalno su hvatali priključak i niti u jednom trenutku razlika ua CO Zagreb nije bila veća od +2.

Oko 15 minute na teren je ušao i Balić, umjesto Josipa Valčića, ali niti to nije pomoglo domaćinu da odmakne Vujovićevu sastavu. Iako je obrana bila u završnici poluvremena na razini zadatka, tehničke pogreške u napadu koštale su ih laganih pogodaka Vardara.

U posljednju minutu prvog dijela ušlo se s 14:13, no, posljednji napad, nakon minute odmora trenera Obrvana, nisu Zagrebaši uspjeli realizirati, ali pogodak iz kontre Vardara zaustavio je još jednom odlični Pešić

U nastavku utakmice Makedonci ponovno dolaze do izjednačenja, drže priključak, čak su i propustili jedan napad za vodstvo, ali kada su se u drugoj prilici našli za rezultatsku prednost, Jočevski nije imao milosti i iz kontre poentira za 16:17 Vardara, u 37. minuti utakmice.

I dalje je najbolji pojedinac Zagrebaša bio raspoloženi Pešić, koji je omogućio pogotke Špilera te je Obrvanov sastav ubrzo vratio minimalno vodstvo.

Makedonci nisu popuštali niti milimetra, na svaki pogodak Špilera ili Horvata, koji je nakon duge pauze tek u 43. minuti postigao šesti pogodak, odgovorili su istom mjerom.

Špiler je igrao odličnu utakmicu po ulasku u nastavku, njegovim četvrtim pogotkom u 47. minuti prednost je i +2, ali po dobrom običaju Vardar, koristi svaku pukotinu u obrani Zagrebaša, a uz isključenje Gojuna osam minuta prije kraja brojke na semaforu ponovno su izjednačene.

U samu završnicu ulazi se minimalnim vodstvom Makedonaca, na parket se, umjesto Jose Valčića, vratio i Balić, no, u posljednjoj minuti na semaforu je 29:30 za Vujovićev sastav. Nakon minute odmora Obrvana, posljednji napad Zagrebaša, tri puta su zbog prekršaja vraćali suci na deveterac, a posljednji je trebao ići na Vukića na krilo, ali lopta nije stigla do njega te je u finale zasluženo otišao Vardar.

Zagrebaše su predvodili Horvat sa sedam i Špiler sa šest pogodaka (6/6). Marko Kopljar imao je šut 3/11, a dobra večer Pešića ipak nije bila dovoljna za pobjedu.

• Obrisan korisnik15.04.2012. u 11:54
    to je istina s josom na 25:23 kad balić i špiler rade šta žele makedoncima, on miče balića iz igre i stavlja vrlo sposobnog gobčevog zeta, koj se odmah diže i hiče loptu nebu pod oblake, makedonci dolaze u vodstvo 26:27 i joso još uvjek u ligi, do kad ćemo morati gledati tako nespobone igrače, a... [više na forumu]
  • danchy15.04.2012. u 10:17
    svaki put kad Zagreb povede 2 razlike, tj. kad ih Balić odvede do tog vodstva briljntni Obrvan ubacuje Josipa Valčića kako bi se ovi opet mogli približit. pa to je bilo tragikomično (ne kažem da je pušteno, daleko od toga al koliko čovjek može dobit prilika a da ih ne iskoristi to je strašno) a... [više na forumu]
    danchy
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 04:48
    Da me ne bi opet napali, ovaj put specificiram. Forumaš Bastion aka MKD je smiješan :D Klubu i makedoncima svaka čast. Zasluženo.
  • Zvrx15.04.2012. u 01:05
    Svaka čast makedonskim prijateljima na pobjedi. Zaslužili su slavlje zbog više motiva i ostavljenog srca na parketu. Očito se makedonski klupski rukomet jako diže i ja im od srca želim još veće uspjehe. I u Zagrebu se navija za njih uvijek osim kad igraju protiv naših klubova.
    Zvrx
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 00:36
    uz ovakve golmane oni spuse tekmu..SRAMOTNOOOO!!!!!!! JOSO VALCIC odustani se ti rukometa...a Kopljar idi probaj u kosarki igrati kakog centra ili u odbojki kako blokera..hahaha!!!