Junak 1:2 Rudeš
Rudeš

Rudešu važni bodovi iz Sinja

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 14.04.2012.

Nogometaši Rudeša su na gostovanju u Sinju sasvim zasluženo došli do možda i ključnih bodova u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa. Iako su domaći u većem dijelu prvog poluvremena imali inicijativu, nastavak utakmice ponudio je sasvim drugačiji odnos snaga i bolju igru gostiju koji su okrenuli domaće vodstvo i došli do pobjede od 2:1.

Junak - Rudeš 1:2 (0:0)

Druga HNL, 24. kolo:
Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 400

Suci: Hruškar (Bjelovar); Geler (Daruvar), Pervan (Bjelovar)

Strijelci: Tadić 55'; Petković 59', Belak 87'

Junak: Runje, Vardić (od 15. Maleš), Ajduković, S. Poljak, Mandac, B. Poljak, Ljubas, Samardžić, Vukas (od 66. Bajić), Tadić, Vukčević (od 88. Katić).
Trener: Mirko Labrović

Rudeš: Žuna, Eterović, Jokić, Zelenika, Kešinović, Bodrušić, Lozo, Baltić, Petković (od 62. Golub), Belak (od 91. Babić), Ćubel (od 63. Gudelj)
Trener: Srećko Lušić

Rudeš je s gostovanja u Sinju nakon borbenih 90 minuta odnio puni plijen i tako napravio značajan korak ka opstanku. Junak je poveo nakon deset minuta igre u nastavku, međutim, uporni gosti su se brzo vratili u susret te sasvim zasluženo zabili i drugi zgoditak pred sam kraj, a da je bilo više spretnosti njihovih napadača mogli su Sinjani još koju loptu izvaditi iz svoje mreže.

Prvih desetak minuta dvoboja nije ponudilo previše dobrog nogometa, kiša i sklizak teren su učinili svoje, a jedino je u petoj minuti Samardžić potegnuo s 18 metara, ali lopta je završila visoko iznad gola.

U 14. minuti iz dva vezana kornera koja je izveo Samardžić Sinjani su dva puta glavom opasno prijetili; prvo je pokušao Mandac, a odmah potom još bolje je pucao Stipe Poljak, međutim, oba puta lopta je fijuknula tik iznad grede. Junak je u istom ritmu nastavio i narednim minutama, a novi opasan udarac s vrha kaznenog prostora djelo je Tadića iz 19. minute.

Prva opasna situacija pred domaćim golom dogodila se u 26. minuti i to nakon nesporazuma vratara Runje i Samardžića, no Lozo ipak nije uspio doći do prigode da uputi udarac prema praznom golu Junaka, iako je bio vrlo blizu.

Mirko Labrović, trener Junaka: "Iskreno, pribojavao sam se ove utakmice, jer je momčad Rudeša vrlo dobra s nizom kvalitetnih igrača, pogotovo u igri prema naprijed. Gosti su imali više od igre, stvorili više prilika i sasvim zasluženo odnijeli tri boda."

Srećko Lušić: "Mislim da smo danas bili bolja momčad i da smo zasluženo pobijedili. Mi smo u Sinj stigli bez nekoliko standardnih igrača, ali svakako treba čestitati objema momčadima na dobroj i borbenoj igri. Ovakva jedna pobjeda u gostima nam je bila jako potrebna i došla je u pravo vrijeme."

Do odlaska na odmor nije bilo izrazitijih prigoda, tek je za goste u 40. minuti pokušao Lozo, no njegov udarac glavom nije pronašao okvir gola, a pred odlazak na odmor kod domaćih je dobru akciju zaključio Ljubas udarcem preko gola.

Iz prve konkretnije akcije u drugom dijelu Junak je poveo. Igrala se 55. minuta kada je Maleš uspio iskontrolirati loptu te s desne strane uputiti idealan centaršut koji je na drugoj vratnici neometan glavom u mrežu pospremio Tadić.

Nije dugo trajalo sinjsko slavlje, jer je četiri minute potom, nakon ubačaja Eterovića iz slobodnog udarca s 25 metara, Petković je bio najviši u buketu igrača te glavom pogodio za 1:1.

Veliku priliku gosti su imali u 69. minuti, međutim, odličan centaršut Jokića Belak nije uspio pospremiti iza Runjinih leđa. Gosti su tada preuzeli inicijativu, nekoliko puta bili nadomak matnim situacijama, no izostao je konkretniji završni pas. Ipak, nakon što je jedan takav prošao, Lozo se sjurio u šesnaesterac, a njegov duel s Runjom sudac nije okarakterizirao kao kazneni udarac, što je izazvalo velike proteste gostiju.

U jeku najjačih gostujućih napada Samardžić je pucao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali njegov udarac završio je tik uz spoj grede i stative. Rudeš je u 87. minuti okrunio svoju premoć i sasvim zasluženo okrenuo susret u svoju korist. Naime, Belak je sjajno primio jednu dugu loptu u kaznenom prostoru Junaka, okrenuo se i hladnokrvno pogodio pored nemoćnog Runje za 1:2.

U sudačkoj nadoknadi Lozo je snažnim udarcem s 18 metara zatresao gredu, čime je još jednom potvrdio kako iz Sinja Zagrepčani sasvim zasluženo nose puni plijen.