Pomorac se vratio na pobjedničke staze

Ivana Strahija • ponedjeljak, 16.04.2012.

Nakon što je u prošlom kolu izgubio od Mosora u gostima, Pomorac se vratio na pobjedničke staze i kod kuće s uvjerljivih 4:1 svladao Goricu.

S 4:1 je Pomorac ispravio kiks od prošlog tjedna, a u visokom su rezultatu sudjelovala i dva penala. Prvi, za 1:0, realizirao je Čuturilo u šestoj minuti, a drugi, za 3:0, je isti igrač realizirao u 43. minuti. U međuvremenu je Weitzer probušio mrežu iz Koprića u 16. minuti. Početak drugog poluvremena obilježio je pogodak gostujućeg Abramovića, no to je bilo sve što su Velikogoričani pokazali, a zadnji je gol, u drugoj minuti sučevog dodatka, postigao Rudan.

Croatia iz Sesveta vratila se porazima nakon bljeska protiv HAŠK-a, te je na vlastitom travnjaku izgubila od Mosora s 0:3. Za goste su pogodili Koštić i Kuzmanić, a pripomogao je i domaći Petravić, utjeravši loptu u vlastitu mrežu. Iako je Mosor svakako bolja i kvalitetnija momčad od Croatije, možda bi Sesvećani bili bolji – da imaju trenera.

Kad ne ide kod kuće, ide u gostima, pokazao je HAŠK, koji je iz Čakovca otišao s punim plijenom. Gosti su poveli u 37. minuti golom Čavala, a tek su u drugom dijelu Međimurci uspjeli poravnati preko mladog Petka. No, svega desetak minuta kasnije je trener HAŠK-a Ratko Ninković donio odluku susreta, zamijenio Škorića Bosecom, a ovaj mu se odužio pogotkom pet minuta po ulasku.

Solin je kod kuće pobijedio s 2:0, a bez bodova je ostao Vinogradar. Vrijedni su to bodovi za klub donjeg dijela tablice, a pobjedu su svojim pogocima izborili Bilonić i Čerina. Jedina mrlja na utakmici bilo je isključenje domaćeg trenera Vjekoslava Lokice, koji je po izjavi delegata prijetio glavnom sucu utakmice.

Kod kuće je slavio i Imotski, kojem je u goste stigao Radnik. Pobjedu su donijela dva pogotka, prvi u desetoj minuti Todorića i drugi u 47. minuti Mandarića.