Cibona bez poteškoća protiv Svjetlosti

Josip Piršljin • subota, 14.04.2012.

U osmom kolu košarkaške A-1 Lige za prvaka Cibona je došla do istog broja pobjeda i zadržala stopostotni niz. U Domu Dražena Petrovića gostovala je Svjetlost koja je Zagrepčanima parirala samo u prvoj četvrtini.

Cibosi su uspješno odradili i domaći susret protiv Svjetlosti iz Slavonskog Broda i na taj način zadržali savršeni učinak u domaćoj ligi. Gostujući sastav dobro se držao u prvih 15 minuta u kojima je vodio, no tada se Cibona probudila. Brođani su i nakon osmog kola ostali na jednoj pobjedi, protiv Zaboka na svom parketu.

Domaća je momčad u utakmicu ušla nešto opuštenije što su iskoristili košarkaši Svjetlosti. Cibona je tricom Damjana Rudeža povela s 12:4, no gosti uskoro preokreću. Uslijedila je velika serija Svjetlosti od 11:0, a za rezultat 15:12 tricu je pogodio Marko Batina. Do kraja prve četvrtine gosti su povećali svoju prednost za jedan poen, te se na kratki predah otišlo s rezultatom 17:13.

Cibosi su u drugoj četvrtini ipak zaigrali ozbiljnije, te su do sredine dionice uspjeli izjednačiti. U 16. minuti za 23:23 tricu je pogodio Marin Rozić i otad domaći košarkaši više nisu ispuštali svoje vodstvo. Brođani su se približili pred kraj poluvremena na 31:28 nakon trice Pankracija Baraća, no na odmor uoči drugog poluvremena se otišlo s vodstvom Cibone od 36:31.

Košarkaši iz Slavonskog Broda držali su se u pristojnom zaostatku sve do sredine treće četvrtine. No, krajem dionice Cibona radi osjetnu prednost, a glavnu ulogu u tome imao je Rudež koji je postigao tri uzastopna koša čime su igrači Jasmina Repeše otišli na deset poena razlike i četvrtinu završili rezultatom 60:50.

U 34. minuti gosti su tricom Marija Matasovića ostali na deset poena zaostatka (69:59), no tada Cibona radi seriju 8:0 i košem Rozića za 77:59 definitivno rješava pitanje pobjednika, ako je to uopće bilo upitno. To je bila i najveća prednost domaćih, a do kraja je Svjetlost smanjila na konačnih 79:64.

Cibose je predvodio Rudež sa 17 poena, a slijedili su ga Rozić s 15, te Zack Lamar Wright s 10 ubačenih poena. Kod Svjetlosti se istaknuo Andrej Štimac s 21 poenom i devet skokova, a Batina je ubacio 13 poena.

• Master Yoda14.04.2012. u 22:21
    tu je veliko pitanje i motivacije, nije isto igrati protiv svjetlosti i protiv cedevita.i jedna informacija za sve.SPLIT JE DOBIO CEDEVITU 80:78, BRAVO ŽUTI
    Master Yoda
  • Obrisan korisnik14.04.2012. u 22:20
    ne treba sada biti u top formi , cibona je osigurala startnu jedinicu
  • Obrisan korisnik14.04.2012. u 22:10
    pa nebih ja rekao da je bilo opuštenosti... nisam ju vidio... igralo se čvrsto i agresivno u obrani, za taj dio sam prigovorio poslije splita i danas je to bilo znatno bolje (makar može i još bolje)... ali u napadu je štekalo, presporo je lopta išla, nerijetko se nije niti znalo što da se napravi...
  • Master Yoda14.04.2012. u 22:04
    očito je da se cibona opustila u prvom poluvremenu pa ih je svjetlost jako dobro kaznila.mislim da repeša neće štedjeti riječi za svoje igrače nakon ovakve neuvjerljive predstave