Mravi slavili na Baldekinu

Ivana Jurica • subota, 14.04.2012.

Predvođeni Šibenčaninom Darijem Šarićem i kapetanom Krunoslavom Simonom (svaki po 29 koševa), aktualni prvaci Hrvatske u zanimljivoj su utakmici bili bolji od Jollyja Jadranske banke Šibenik. Slavili su sa 95:87, a vrlo je dobru rolu imao i mladi Dominik Mavra. Ključ pobjede Brajkovićeve momčadi na Baldekinu je u trećoj četvrtini koju su dobili s 12 koševa razlike (24:12).

U sastavu domaćina našli su se i Puljko i Režić koji su bili upitni zbog ozljeda i koji su propustili prošlo kolo. Kod Zagreba, pak, osim od ranije ozlijeđenog Kasuna, nije bilo Mašića (ozljeda), ali ni Mulaomerovića (privatni razlozi).

Gosti odlično ulaze u susret, na krilima razigranog Darija Šarića, kojeg je na predstavljanju šibenska publika nagradila velikim pljeskom, u petoj minuti vode s 14:4. Od tih 14 koševa čak deset bio je Šarićevih. Osim s linije slobodnih bacanja Jolly nije uspijevao pogoditi iz igre, sve do 4. minute. Imao je Zagreb u više navrata po osam koševa prednosti, ali ta prednost smanjila se na samo tri koša na kraju četvrtine. Puljko je na isteku prve dionice igre pogodio iz kontre, zatim i slobodno bacanje za 24:27.

U pet minuta druge četvrtine domaći košarkaši rade seriju od 13:2, sedam je koševa postigao Mrva, te dolaze do osam koševa prednosti (37:29). Gostujući kapetan Simon s dvije trice vraća utakmicu u neizvjesne vode, da bi za 44:43 na poluvremenu pogodio Babić.

Košem Markote Zagreb je početkom drugog poluvremena, nakon duže vremena, ponovno poveo. Domaćine je nevolja snašla u činjenici da je Vrlika, koji je bio vrlo dobar, brzo se opteretio osobnih pogreškama, a u 24. minuti ozlijedio se i Režić koji se više nije ni vraćao na parket. Ni šut za tri poena nije služio domaćine, pa je prednost Brajkovićeve momčadi samo rasla. Najveća je bila nakon trice Babića na samom kraju treće četvrtine – 56:67.

Koševima Puljka Jolly je smanjio na minus sedam (60:57) na početku zadnje četvrtine, ali novom tricom, ovog puta preko Ožbolta, Zagreb je došao do +12 (60:72). Istu razliku od 12 koševa gosti su imali i u 36. minuti i činilo se da je susret odlučen. Nakon što je Mrva ubacio tricu za 75:83, Simon je zaradio tehničku, Mrva realizirao oba slobodna bacanja, a Ross dodatni napad i Jolly je stigao na samo minus četiri (79:83).

Odlično je u tim trenucima odigrao i drugi mladi igrač u Zagrebovim redovima, Dominik Mavra, pogodio je, između ostalih, za 79:85. Ross smanjuje na 81:85. Imao je Jolly i još jedan napad za pokušaj još većeg smanjenja vodstva gostiju, ali prodor Rossa nije završio košem. Šarić je zabio koš i dodatno bacanje, Puljko tricom vratio nadu (84:88), ali nova trica Simona Zagrebu je u zadnjoj minuti donijela 91:84. Mrva je novom tricom smanjio na 87:91, ali s linije slobodnih bacanja Simonu u dva navrata nije zadrhtala ruka, zabio je sva četiri slobodna bacanja za konačnih 87:95.

Jolly je s 35 koševa predvodio Mate Mrva, 18 je koševa dodao Puljko, dok je Ross bio nadomak triple-doublea (16 koševa, 14 skokova, devet asistencija). Sjajni Šarić postigao je 29 koševa, imao je i deset skokova (ali i 11 izborenih prekršaja). Isti broj koševa, 29, imao je i Simon, a Markota je dodao 16.

U sljedećem kolu Jolly Jadranska banka Šibenik na Baldekinu dočekuje Cibonu, a Zagreb Zabok.

• Obrisan korisnik15.04.2012. u 20:19
    da ziher pa je sesara sjebalo kaj mu je neko reko da malo stisne u obrani i da ju ne igra prek one stvari... to uopće nije bilo zato kaj mu nisu bile sve na mjestu i kaj je umislil da je igračina u svjetskim okvirima (što je itekak mogao postat)
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 18:58
    Ovo za Sesara si napisao za ozbiljno ili ...!?
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 17:01
    nema potrebe forsirat sarica da igra obranu, to ce doc s godinama, uostalom svaki klub ima igrača koji je specijalista za obranu... sjebali su sesara kad su mu rekli da mora igrat obranu...pa ne zelim da se to i malome desi:)
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 13:30
    29 poena, 10 skokova, dvije ukradene lopte, 1 asistencija, 3 blokade, bez izgubljene lopte, 11/13 za dva, jedino slobodna bacanja nešto slabija 7/12, ne vidim da je zbog Šarićeve igre trpila momčad ili rezultat, nisam gledao utakmicu, ali obzirom na 2 ukradene lopte, 3 blokade i 9 obrambenih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 07:41
    Ajde napokon neki trener koji ce forsirat Sarica-treba ga istrpit za dobrobit Hrvatske kosarke-kad tad ce se to visestruko isplatit!