Regionalna liga, za 3. mjesto, 15.04.2012, 15:30 h
RK Zagreb 31:29 Prešov
Prešov

Zagrebašima utješno treće mjesto

Iz Arene:Zvonka Keliš • nedjelja, 15.04.2012.

Rukometašima Zagreba nedjelja je donijela dvoboj za treće mjesto u Regionalnoj ligi, a na putu k utješnoj nagradi stajao im je slovački Tatran Prešov. Zanimljivo je bilo u zagrebačkoj Areni gdje Zagrebaši na koncu slave 31:29 te osvajaju treće mjesto.

CO Zagreb - Tatran Prešov 31:29 (14:11)

ZAGREB - Arena Zagreb
Suci: Načevski/Nikolov (Makedonija)

CO Zagreb: Šego (14 obrana), Pešić; Marić 2, Brozović 1, Kopljar 4, Matulić, Špiler 3, Šebetić 2, Gojun 1, Štrlek 6, Horvat 10, J. Valčić 1, Vukić, T. Valčić 1, Balić, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

Tatran Prešov: Verkić (14 obrana), Krupa; Mažar, Kopčo 8, Hrstka 3, Urban, Krok 5, Kristopans 5, Radčenko , Kukrika, Čip 1, Guzy, Pejović, Pekar, Antl 7
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: CO Zagreb: 5/7; Tatran Prešov: 5/5
Isključenja: CO Zagreb: 8 min.; Tatran Prešov: 6 min.

Minimalan poraz od momčadi Vardara u polufinalu Regionalne rukometne lige hrvatskog je prvaka koštao borbe za naslov te mu je u nedjelju predvidio susret za treće mjesto u kojem ih je očekivala druga poražena momčad Final foura, slovački Tatran Prešov.

U prvom susretu dana u zagrebačkoj Areni trener Ivica Obrvan na parket je izveo redom, kapetana Zlatka Horvata kojemu je društvo na desnoj strani pravio Marko Kopljar, zatim braću Tončija i Josipa Valčića, kao i Manuela Štrleka te Marina Marića, dok je na Zagrebova vrata stao Marin Šego.

Prvi napad pripao je Slovacima u čijim redovima na samom startu susreta uspješan biva Tomaš Čip (1:0), dok odličan start Tatrana potvrđuje i vratar Svetislav Verkić s dvije uzastopne obrane. U Zagrebovim redovima prvi se u strijelce upisuje Horvat s linije sedam metara čime domaćin izjednačuje na 1:1 nakon čega slijedi rezultatski post i nove odlične obrane gostujućeg vratara koji ih je do devete minute dvoboja sakupio čak sedam. Do novog vodstva gosti dolaze preko Kristopansa (2:1) nakon čega je uslijedila igra gol za gol.

Punih 16 minuta trebalo je Zagrebašima da dođu do svog prvog vodstva u susretu za koje je na novo zaslužan Horvat (6:5), dok na 7:5 odmah povisuje Štrlek. Naredni trenuci ogleda također su pripali domaćim rukometašima koji serijom 5-0 šest minuta prije kraja prvoga poluvremena imaju četiri pogotka prednosti (11:7). Do odlaska na odmor domaćin se lagano opustio što gosti koriste kako bi smanjili svoj zaostatak te se približavaju na -2 (13:11), no mlađi brat Valčić na isteku 30. minute postavlja 14:11.

Nastavak susreta ponovno je obilježio vratar Verkić , no ovoga mu se puta u napadu pridružuje Antl koji s dva realizirana sedmerca odvodi Tatran na samo gol zaostatka (13:14), a nekoliko trenutaka kasnije i do izjednačenja 15:15. Poravnanje rezultata do kraja je probudilo Rašićeve igrače koji potom, zahvaljujući Kristopansu, uspijevaju i preokrenuti rezultat u svoju korist (18:17).

Napeto je bilo u narednim minutama dvoboja u zagrebačkoj Areni (20:20, 21:22), no u samoj završnici probuđeni David Špiler, kao i kapetan Horvat stvaraju prednost nad Zagrebovim protivnikom te se odvajaju na +3 (26:23), dok na +5 povisuju Štrlek i Marić. Momčad Tatran Prešova potom serijom od tri gola stiže na -2 (29:27), no Zagrebaši do konca uspijevaju sačuvati svoju prednost te slavljem 31:29 osiguravaju treće mjesto.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Zlatko Horvat s deset postignutih pogodaka, dok je Manuel Štrlek dodao njih šest. Marin Šego na Zagrebovim je vratima sakupio 14 obrana, dok je na golu Tatran Prešova uspješan bio Svetislav Verkić također s 14 zaustavljenih lopti. Najbolji među Slovacima bio je, pak, Mihail Kopčo s osam pogodaka, dok je Radoslav Antl zabio sedam golova.