Zagreb i Split uvjerljivi

S Gripa:Bernard Jurišić • četvrtak, 19.04.2012.

Juniori Zagreb CO-a i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede drugog dana poluzavršnice prvenstva Hrvatske. Zagreb su opet do pobjede odveli sjajni Dario Šarić i Dominik Mavra, a Splićani su bili prilično ujednačeni u pobjedi protiv Osječana...

Zagreb je već u prva dva kola riješio pitanje prolaska na završni turnir, pobijedivši nakon Splita i svoje sugrađane iz Feniksa. Samo je prva četvrtina nudila kakvu-takvu neizvjesnost (23:21), no u nastavku su Mravi brzo odjurili i zaustavili brojač na konačnih 81:62.

Juniorsko prvenstvo, poluzavršnica (Split)

1. kolo: Split - Zagreb CO 60:96, Feniks - Međimurje 89:44
2. kolo: Zagreb CO - Feniks 81:62, Split - Osječki sokol 104:72
3. kolo (petak): Feniks - Osječki sokol (14h), Zagreb CO - Međimurje (16h)

1. Zagreb CO 2-0 (+55)
2. Feniks 1-1 (+26)
---
3. Split 1-1 (-4)
4. Osječki sokol 0-1 (-32)
5. Međimurje 0-1 (-45)

Najefikasniji je kod Zagreba bio Dominik Mavra s 31 poenom, šest skokova i četiti asistencije, a Šarić je ubilježio još jedan "snažni" dvostruko-dvoznamenkasti učinak - po 19 poena i skokova, plus sedam asistencija. Feniks je predvodio tandem Karlo Žganec (28 poena, 11 skokova, devet osvojenih lopti) - Pavlović (26 poena, osam skokova), dok je drugi brat Žganec danas pauzirao zbog lakše ozljede zgloba.

Split je prvu i to vrlo uvjerljivu pobjedu ubilježio protiv Osječkog sokola (104:72). I tu je relativno izjednačeno bilo tek u prvih pet minuta susreta, nakon čega su Splićani već na poluvrijeme otišli s prednošću 60:37. Nastavak je poslužio za "rastrčavanje" kompletne splitske momčadi, u kojoj su gotovo svi završili utakmicu s dvoznamenkastom minutažom.

Prvi strijelac Splićana bio je Marin Marić s 24 poena i četiri skoka, Marinelli je ubacio 13, Krajina i Granić po 10. Kod Osječana je Juraj Kozić zabio 22, Škrinjarić i Ćosić po 14.