Vrapče na minus dva

Igor Šestak • ponedjeljak, 23.04.2012.

Nogometaši Vrapča odigrali su ovog tjedna dvije utakmice i osvojili novih šest bodova te na najbolji mogući način iskoristili neočekivani poraz Zeline u Senju i približili se lideru na samo dva boda zaostatka. Treću poziciju drži Dugo Selo, a iznenađujuće pobjede su ostvarili Orijent, Buje i Vinodol.

Za iznenađenje 27. kola pobrinuli su se nogometaši senjskog Nehaja. Nakon 11 susreta bez pobjede, Senjani su napokon osvojili tri boda i to u utakmici protiv vodeće Zeline. Niz Zeline od šest utakmica bez poraza prekinuo je vratar Nehaja, Igor Baričević, pogotkom iz kaznenog udarca u 76. minuti utakmice i tako vratio neizvjesnost u borbu za vrh tablice.

Ovaj kiks Zeline odlično su iskoristili igrači Vrapča, koji su prvo pod tjednom svladali Vrbovec s 3:2 u zaostaloj utakmici 22. kola, a zatim u redovnom 27. kolu pobijedili Dubravu u gostima s uvjerljivih 4:0. Vrapče je povelo preko Roberta Miloša u 27. minuti, a prednost je udvostručio Tomislav Brlečić samo dvije minute kasnije. Svoj drugi pogodak na utakmici, Miloš je postigao nakon ubacivanja iz kuta u 66. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Martin Magdić u 79. minuti, samo sedam minuta nakon ulaska s klupe. Za vodećom Zelinom, Vrapče sada zaostaje samo dva boda.

Do treće pozicije na tablici stiglo je Dugo Selo nakon pobjede nad Vrbovcem, koji je tako u tjedan dana izgubio tri utakmice. Gosti su poveli u 11. minuti preko Ivana Đurđeka, ali je stvari na početak vratio Ivan Vojnović nakon 16 minuta. Pogodak odluke pao je u završnici prvog poluvremena, a loptu je vlastitu mrežu poslao nesretni Zoran Kelečić. U drugom dijelu nije bilo pogodaka, ali je sudac Grgurić podijelio dva crvena kartona u 60. minuti susreta. Zbog grubog prekršaja s leđa, za goste je isključen Ivan Spajić, a zbog nervozne reakcije na taj start, za domaće Sergej Jakirović.

Jadran iz Poreča je drugo kolo zaredom ostao bez pobjede i sada za trećim mjestom zaostaje dva boda. U Sisku nije bilo golova, ali je zato bilo kartona. Jadran je posljednjih desetak minuta igrao s igračem manje nakon isključenja Đurića, ali Segesta nije uspjela doći do sva tri boda. Drugi remi u ovom kolu odigrali su klubovi s dna tablice, Rovinj i Crikvenica, a rezultat je bio 1:1. Domaći su poveli u 17. minuti pogotkom Gorana Tomića, a izjednačio je Sebastijan Antić samo četiri minute kasnije.

Pobjedu od 4:0 je, osim Vrapča, upisao i Grobničan u utakmici protiv Krka te se s tri uzastopne pobjede probio do šestog mjesta na tablici. Strijelci za visoku pobjedu bili su Marko Miculinić u petoj, Ivan Bijelić u 21. te Jeton Imeraj u 58. i 66. minuti.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Novalja i Buje, a slavili su gosti rezultatom 4:3. Domaći su poveli s 2:0 pogocima Azinovića i Lalića u prvih 15 minuta. Gosti iz Buja uspjeli su izjednačiti do odmora, a strijelci su bili Valenta u 39. i Bojić u 45. minuti. U nastavku su mreže mirovale sve do 81. minute, kada Šendula dovodi goste u vodstvo 3:2. Isti je igrač postigao i četvrti pogodak Buja, a poraz Novalje ublažio je Šuker u 89. minuti.

Tri boda je pomalo iznenađujuće osvojio Orijent na gostovanju kod Stupnika. Domaći su ovog proljeća bilježili dobre rezultate, ali Riječani su uspjeli odnijeti bodove iz zagrebačkog predgrađa. Gosti su do poluvremena došli do dva pogotka prednosti preko Škarice i Grbca. Nadu domaćima je donio Svetina u 53. minuti, ali do novog pogotka stigli su igrači Orijenta u 74. minuti. Strijelac za 3:1 je bio Štanfel. Štulec je smanjio na 3:2 u 84. minuti, ali Stupnik ipak nije stigao do boda.

Za još jedno iznenađenje pobrinuli su se igrači pretposljednjeg Vinodola, koji su s 3:1 pobijedili petoplasiranu Opatiju. Vinodol je poveo u desetoj minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Marijan Tomić, a na 2:0 je povisio Božidar Šmit u 28. minuti. Jedini gol za Opatiju postigao je Zdravko Šimić u 65. minuti, a pobjedu domaćih potvrdio Šmit 20 minuta prije kraja utakmice, svojim drugim pogotkom.