Kiks Dugopolja, Vinogradar puše za vrat

Mišo Gulić • nedjelja, 29.04.2012.

S obzirom da je vodeći Pomorac u 26. kolu bio slobodan, Dugopolje je bilo u prilici doći na sam vrh, međutim, bolji od njih bili su nogometaši Vinogradara. S odličnom formom nastavio je i Mosor, za razliku od Junaka koji je zabilježio treći poraz u nizu, ovaj put od Radnika. Važnu pobjedu upisala je i Marsonija protiv HAŠK-a, čime su zadržali nadu u opstanak.

U jednoj od najefikasnijih utakmica kola, Gorica je na gostovanju kod HAŠK-a došla do nove prvenstvene pobjede, ukupno desete, čime se probila na šestu poziciju s istim brijem bodova kao i petoplasirani Imotski.

Već nakon 12 minuta igre Čavala je pogodio za vodstvo domaćih od 1:0, da bi stvari na početak u 27. vratio Plum. Pred sam odlazak na odmor za novo vodstvo domaćih ponovno je pogodio Čavala, a prednost su držali do 72. minute i gola Mostarlića udarcem s 11 metara.

Deset minuta potom uslijedio je i potpuni preokret. Naime, za 2:3 zabio je Pejić, a nakon novih sedam minuta igre prednost gostiju, nakon gola Abramovića, popela se i na 2:4. Debelo u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:4 postavio je Škorić.

Izuzetno važnu gostujuću pobjedu u borbi za opstanak upisali su i nogometaši Marsonije protiv Croatije iz Sesveta, te tako i dalje zadržali nadu u povoljan rasplet.

Odličan ulazak u utakmicu gosti iz Slavonskog Broda naplatili su dvama zgoditcima već nakon 15 minuta igre, precizni su bili Terzić i Grgić, a rezultat je to s kojim se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta, nakon pet minuta igre, domaći golom Gavrića smanjuju rezultat na 1:2, a u 72. minuti pitanje pobjednika, zgoditkom za 1:3, riješio je Mioč. Pet minuta prije kraja Hudorović je smanjio na 2:3, ali do kraja domaćini nisu uspjeli doći do boda i tako za sobom u treću ligu povući i goste.

Čak sedam zgoditaka vidjeli su i gledatelji u Dugopolju, a golijada je na kraju završila slavljem nogometaša Vinogradara, što je goste iz Mladine dovelo na samo bod zaostatka za drugim mjestom kojeg drže upravo Dugopoljci.

U nešto više od 30 briljantnih minuta igrači Vinogradara pospremili su čak tri lopte u mrežu domaćih, a strijelci su bili Granić, Kahrimanović i Mišić, a isti rezultat bio je i nakon prvih 45 minuta.

Domaćima je u nastavku bilo potrebno 13 minuta da golovima Guća iz kaznenih udaraca ponovno utakmicu odvedu u neizvjesne vode, no brzo su odgovorili i gosti te u 60. preko Bobana došli do 2:4. Za konačnih 2:5 pobrinuo se Bucković u 79., čime je domaćima nanesen i najbolniji ovosezonski poraz.

S lošim proljetnim izdanjima Junak je nastavio i u 26. prvenstvenom kolu, a treći poraz u nizu upisali su na domaćem terenu od Radnik Legee kojem će se ovi bodovi na kraju vjerojatno pokazati i ključnima po pitanju opstanka.

Briljantnu partiju zgoditkom u 24. minuti za 0:1 gostiju nagovijestio je Hrnčević, međutim, imali su i Sinjani nekoliko stopostotnih prilika, prije svih Tadić i Kozina, ali rezultat je nakon prvih 45 minuta ostao na strani Radnika.

U nastavku utakmice viđen je pravi festival golova i dobrih poteza. Nakon samo četiri minute igre za poravnanje je pogodio Tadić, ali kratko je trajalo slavlje domaćih jer je dvije minute potom prednost gostima vratio Hrnčević, a već u 55. isti igrač postavio je i 1:3.

15 minuta prije kraja sjajni Hrnčević zabio je i svoj četvrti zgoditak, da bi u samoj završnici Samardžić golom za 2:4 koliko toliko ublažio težak poraz Junaka.

Solin je u utakmici s Imotskim propustio pečatirati svoju drugoligašku vizu i za narednu sezonu, a osvojen bod i dalje ih je ostavio tik iznad "crvene" zone, s tri boda više od Marsonije.

Iako su obje momčadi imale po nekoliko solidnih prilika za dolazak u vodstvo, takav scenarij izostao je ponajviše zbog nespretnosti i izostanka koncentracije u ključnim trenutcima.

Fenjeraš lige Međimurje očekivano je poraženo na domaćem terenu od zahuktalog Mosora kojemu je ovo bila četvrta utakmica bez poraza, od čega treća pobjeda, sve skupa dovoljno za četvrtu poziciju na ljestvici.

No, gosti do pobjede nisu došli lako kako bi sam rezultat mogao sugerirati, a domaći su vodstvo od 1:0, postavljeno u 30. minuti od strane Marčinkovića, držali sve do 12 minuta prije kraja kada je krenula serija gostiju.

U 78. minuti stvari je na početak vratio Pecotić, da bi u samoj završnici Grizelj i Barbarić gostima donijeli puni plijen i tako ih lansirali u sam vrh drugoligaškog poretka.

Hrvatski dragovoljac još je u petak u Sigetu stigao do vrijedne pobjede nad Rudešom. Izjednačenu utakmicu u prvom dijelu prelomio je prekršaja vratara gostiju Žune, koji je u kaznenom prostoru u 24. minuti skrivio kazneni udarac, a pritom i zaradio isključenje. Siguran realizator najstrože kazne bio je Velimir Švarić, a minimalnim vodstvom Dragovoljaca otišlo se na odmor.

u nastavku Crni su kontrolirali igru, a pobjedu su osigurali 15-ak minuta prije kraja kada je Josip Celčić svladao rezervnog vratara Rudeša Zeleniku, za konačnih 2:0. Ekipe su brojčano ravnopravne dočekale završetak utakmice, jer je Dragovoljac Sokić, zbog dva preoštra starta u razmaku od samo desetak minuta (jedan u 72., a drugi u 85. minuti) mora ranije u svlačionicu. Novo drugoligaško kolo igra se za prvomajski praznik, Hrvatski dragovoljac gostuje kod Vinogradara, dok je Rudeš domaćin Pomorcu.