Primera División, 36. kolo, 29.04.2012, 12:00 h
Real Madrid
Real Madrid 3:0(1:0) Sevilla
Sevilla

Maj Gašparac • nedjelja, 29.04.2012.

Nogometaši Real Madrida uvjerljivo su svladali Sevillu i tako nastavili svoj put prema osvajanju 32. naslova prvaka. Kraljevski klub je ovom pobjedom, barem privremeno, povećao svoju prednost nad drugoplasiranom Barcelonom na deset bodova.

Real Madrid - Sevilla 3:0 (1:0)

Madrid, stadion Santiago Bernabeu
Strijelci: Ronaldo 19', Benzema 49', 52'

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo, Xabi Alonso (od 76' Albiol), Granero (od 61' Khedira), Özil, Di María (od 61' Callejón), Ronaldo, Benzema
Trener: Jose Mourinho

Sevilla: Javi Varas, Coke, Fazio, Cala, Navarro, Trochowski, Deivid (od 73' Campana), Navas, Reyes (od 64' Luis Alberto), Rakitić, Negredo (od 64' Diawara)
Trener: Míchel

U prvoj odigranoj utakmici španjolskog prvenstva u nedjelju Real Madrid je svladao Sevillu 3:0. Nogometaši Kraljevskog kluba imali su kontrolu na terenu tijekom gotovo cijelog susreta i bez problema osvojili nova tri boda. Tako su sigurno nastavili svoj put prema tituli, a ukoliko u nedjelju navečer Rayo Vallecano svlada Barcelonu, naslov prvaka bio bi i matematički osiguran.

Nogometaši Real Madrida preuzeli su inicijativu na terenu od samog početka susreta. Nakon bezuspješnih pokušaja Marcela i Karima Benzeme, obrana Seville popustila je u 19. minuti. Tada je prvi strijelac prvenstva, Cristiano Ronaldo, preciznim udarcem sa sedam metara postigao svoj 43. pogodak u ligi i doveo Kraljevski klub u vodstvo.

Pokušali su zatim gostujući nogometaši uzvratiti, u dobroj prilici našao se José Antonio Reyes, no njegov slab udarac bez problema je zaustavio Iker Casillas. Ubrzo nakon toga dvije izvrsne prilike imao je Alvaro Negredo, ali oba puta poslao je loptu iznad okvira gola.

Do kraja poluvremena nekoliko dobrih prilika imali su nogometaši Real Madrida. Pokušavali su Benzema i Mesut Özil, a Ronaldo je pogodio vratnicu. No, rezultat se nije mijenjao do početka drugog dijela.

U 49. minuti pogodio je Benzema nakon neopreznosti braniča Seville Cokea, a francuski napadač je nedugo kasnije i dodatno povećao vodstvo Kraljevskog kluba. U 52. minuti precizan centaršut s desnog boka uputio je Sergio Ramos, a Benzema lijepo pogodio glavom.

Nogometaši Real Madrida nastavili su sa svojim napadima, pucao je Ronaldo, no njegov pokušaj nije bio precizan. U narednim minutama portugalski napadač je u dva navrata i srušen u kaznenom prostoru Seville, no sudac Mateu Lahoz nije pokazao na bijelu točku.

Do kraja utakmice igralo se u slabijem tempu, nogometaši Seville nastojali su doći do počasnog pogotka, no rezultat se nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za gostujuću ekipu i u nekoliko navrata pokušao ugroziti gol Kraljevskog kluba, ali njegovi udarci nisu bili precizni.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 22:06
    Ma ljudi Real ide na sve pobjede do kraja prvenstva, kako bi srušili i rekord u broju bodova kojeg za sada drži Barca
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 21:59
    misliš, u madridu?
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 15:31
    ovo sto decki rade je fantasticno,prvi puta u povijesti da su 3 igraca jednoga kluba u jednoj sezoni zabili preko 20 golova u prvenstvu,svaka cast! steta zbog lp ali vratit ce se jos jaci sljedece sezone :)) HALA MADRID!!!
  • Vugi729.04.2012. u 15:14
    Tko zna... možda Barca kiksa u Vallecanu pa se sve riješi već večeras.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 15:03
    vugi ukral si mi komentar hehe..jos jedna pobjeda dosta u preostale 3 tekme da se i matematicki osigura naslov....vamos real