Primera División, 36. kolo, 28.04.2012, 22:00 h
Villarreal 1:1 Osasuna
Osasuna

Villarrealu opasno prijeti druga liga

Ante Dubravac • subota, 28.04.2012.

U posljednjem susretu subotnjeg programa 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je na svom stadionu dočekao Osasunu. Unatoč vodstvu domaćina gosti su prekrasnim pogotkom Garcije došli do izjednačenja, a Žutoj podmornici ostaje teška borba ba ostanak u ligi.

VILLARREAL - OSASUNA 1:1 (1:0)

Villarreal, Stadion - El Madrigal
Sudac: Javier Turienzo Álvarez
Strijelci: Bruno 44' / Garcia 72'

Villarreal: Lopez, Costa, Zapata, Musacchio, Gaspar, Bruno, Senna, Cani (od 71. Wakaso), Perez (od 83. Nilmar), Valero i Ruben.

Osasuna: Fernandez, Damia, Lolo, Roversio, Bertran, Nekounam, Punal (od 67. Timor), Lamah (od 80. Cejudo), Balde (od 67. Lekić), Garcia i Nino.

Uoči susreta Villarreal se nalazio na 17. poziciji, posljednjoj koja osigurava ostanak u Primeri i iduće sezone te je tražio nastavak serije od tri susreta u kojima nisu poraženi. S druge strane nogometaši Osasune još su uvijek u borbi za jedno od mjesta koje vodi u Europu.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvu priliku imaju gosti. Poslije kornera lopta nenadano dolazi do Nina koji je na svega nekoliko metara od gola ipak malo prekratak pa pravog udarca nije bilo. Već u idućem napadu Cani je pokušao centrirati međutim lopta se odbija od jednog gostujućeg vratara i završava na vratnici.

U 22. minuti Bertran odlično pronalazi Nina koji pokušava pogoditi daljnji kut domaćeg vratara, ali Lopeza uz dosta napora spašava svoju mrežu. Desetak minuta kasnije Costa je prošao po desnoj strani i na perecu pronašao Rubena, međutim stativa opet spašava goste.

Imali su i domaćini sreće kada je pokušaj Nekounama s dvadesetak metara također zaustavila stativa. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk domaćin je poveo. Sennin udarac kratko odbija Fernandez, ali lopta se odbija točno do Bruna koji s desetak metara neobranjivo pogađa za vodstvo domaćina.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, a veliku priliku da udvostruči vodstvo svoje ekipe imao je Valero koji je iskoristio pogrešku kapetana Osasune Punala i krenuo sam prema Fernandezu, ali rezultatske promijene nije bilo. Međutim pritisak Villarreala se nastavio i obrana Osasune je sve teže zatvarala sve rupe koje su nastajale.

Uspavanku na El Madrigalu prekinuo je u 72. minuti Raul Garcija koji se u Osasuni nalazi na posudbi iz Atletico Madrida. Primio je jednu loptu na rubu šesnaesterca i neobranjivo pogodio za 1:1. Do kraja susreta domaćini su pokušavali preko Valera međutim gostujuća obrana je izdržala sve napade.

U idućem kolu, već u utorak 1. svibnja, Villarreal gostuje kod Sportinga dok će Osasuna dan kasnije bodove tražiti kod Valencije.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 02:07
    da,raspored ide na ruku zaragozi(iako ako sutra izgube su 99%out) i gijonu i uvjeren sam da ce se neko od ta dva kluba spasit na stetu vilareala,granade ili cak raya valecana koji imaju dosta zajebane utakmice do kraja...
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 00:18
    Naslov jest pretjeran, ali možda su ga stavili zbog ovoga: Villarreal ide u goste Sportingu, Valenciji i igra doma s Atleticom. Težak raspored. No pitanje je može li Sporting njih dobit...
  • nebeska udica29.04.2012. u 00:13
    ako njemu opasno prijeti,staje sa zaragozom a nije matematicki ispala???