Primera División, 36. kolo, 29.04.2012, 21:30 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:7 Barcelona
Barcelona

Ante Dubravac • nedjelja, 29.04.2012.

U posljednjem susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Rayo Vallecana na svom su stadionu dočekali momčad Barcelone. Nakon potpune dominacije tijekom svih 90 minuta gosti su došli do zaslužene i uvjerljive pobjede rezultatom 7:0.

RAYO VALLECANO - BARCELONA 0:7 (0:3)

Madrid, Stadion - Teresa Rivero
Sudac: Carlos Delgado Ferreiro
Strijelci: Messi 16', 89, Rober(ag) 26', Keita 39', Pedro 47', 87', Alcantara 77'

Rayo Vallecano: Cobeno, Rober (od 27. Nunez), Arribas, Pulido, Tito, Movilla (od 46. Diamanka), Trashorras, Lass, Michu, Costa (od 65. Benito) i Tamudo.

Barcelona: Pinto, Montoya, Puyol, Mascherano, Adriano (od 60. Alves), Alcantara, Busquets (od 73. Afellay), Keita, Pedro, Messi i Sanchez (od 80. Tello)

Nakon poraza od Real Madrida i praktički gubljenja naslova, ispadanja u polufinalu Lige prvaka od Chelseaja te najave Pepa Guardiole da na kraju sezone odlazi iz kluba gostovanje kod Rayo Vallecana za nogometaše Barcelone palo je potpuno u drugi plan.

Guardiola je odlučio od prve minute pružiti priliku Pintu, Montoyi i Keiti dok su na klupi ostali Valdez, Iniesta i Fabregas. Nakon manje zbunjenosti koja je vladala u početnim minutama u gostujućoj obrani Barcelona je uspostavila terensku inicijativu dok su se gosti orijentirali na brze kontre. U 16. minuti, iz prve prave prilike gosti su došli do vodstva. Sanchez je odlično pronašao Pedra koji nesebično asistira za Messija i Argentinac postiže svoj 42. prvenstveni pogodak.

Već u idućem napadu nakon slobodnog udarca u skoku je najviši Costa, ali Pinto spašava svoja vrata. Polovicom prvoga dijela još jedno griješi obrana domaćina, Sanchez zaobilazi Cobena i gotovo iz mrtvog kuta upućuje loptu prema praznim vratima, a Rober ju nespretno skreće u svoju mrežu. U 32. minuti lijep pokušaj Trashorrasa iz slobodnog udarca međutim Pinto odbija u korner. Pritisak Barcelone se nastavio i samo sedam minuta kasnije Cobeno je morao ponovo vaditi loptu iz svoje mreže. Messi je prošao dvojicu i vrhunskim potezom pronašao Keitu kojem nije bio problem zabiti za 3:0.

Iako su na odmor otišli s tri gola zaostatka domaćini mogu biti zadovoljni s takvim raspletom jer je dojam bio da Barcelona može zabiti kada god to poželi. Nakon manje od dvije minute igre u drugom poluvremenu nastavile su se muke za Rayo. Messi je pogodio vratnicu, lopta se odbila do Pedra, a on postiže četvrti Barcelonin pogodak na susretu.

Poslije tog pogotka gosti su malo primirili igru dok domaćini jednostavno nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti i vjerojatno su samo željeli da sudac Carlos Delgado Ferreiro što prije označi kraj utakmice. U 70. minuti s ruba šesnaesterca je pokušao Lass međutim Pinto je siguran. Posljednjih dvadesetak minuta susreta na terenu je proveo i Ibrahim Afellay kojem je to bio prvi nastup nakon duge stanke zbog teške ozljede.

Trinaest minuta prije kraja Alves je prošao po desnoj strani i u šesnaestercu pronašao Alcantaru koji glavom od poda zabija za 5:0. Još jednu odličnu loptu poslao je Messi u 87. minuti za Pedra koji postiže svoj drugi pogodak. U posljednjim trenucima susreta Messi se još jednom upisuje u listu strijelaca čime se izjednačava na vrhu s Cristianom Ronaldom i osigurava Barceloni najuvjerljiviju ovosezonsku gostujuću pobjedu.

U idućem kolu Barcelona na Camp Nou dočekuje Malagu dok će Rayo Vallecano gostovati kod Mallorce.

• Obrisan korisnik30.04.2012. u 14:22
    Svega sam se načitao na forumima ali ovo je definitivno top 5. Ne pamtim kada je netko ovako maestralno objedinio glupost, nepismenost i idiotske komparacije. A tek zaključci:)) .. Svaka čast stari
  • The Phantom30.04.2012. u 13:47
    Zašto je najbolji? Osim šta je mašina za zabit, mašina je i za vrhunski asist
    The Phantom
  • db30.04.2012. u 12:23
    to nije nikakvo umanjivanje nego realnost...zašto bi se divio tomu? to je kao da se divim kad dinamo uvalja 6-7 komada varaždinu, karlovcu ili nekom drugom s dna ljestvice... ništa specijalno zanimljivo druga stvar je kad toliko komada uvaljaju nekoj respektabilnoj momčadi (ala leverkusen), uvaljat... [više na forumu]
    db
  • Obrisan korisnik30.04.2012. u 12:13
    Cuvao je snagu za Rayo!
  • Obrisan korisnik30.04.2012. u 11:48
    jebiga, nije ni čudo da je messi odigrao ovako dobro partiju, s obzirom da se odmarao u utakmicama protiv reala i chelseaa