Mišo Gulić • nedjelja, 29.04.2012.

U derbiju kola Malaga je ostvarila minimalnu pobjedu protiv Valencije i tako došla na korak do osiguravanja pozicije koja vodi u Ligu prvaka. Atletico je u sudačkoj nadoknadi došao do boda u Sevilli, dok je vjeru u opstanak zadržala i Zaragoza pobijedivši nemotivirani Athletic.

Zaragoza je pobjedom u 36. prvenstvenom kolu nad Athletic Bilbaom i dalje "na životu" ostavila izglede da i u narednoj sezoni bude dio elitnog ranga španjolskog nogometa.

Gosti su na La Romaredu istrčali bez svojih prvih zvijezda koje su im donijele plasman u finale Europske lige, što su domaći iskoristi, a bolju igru u uvodnom dijelu utakmice okrunili su zgoditkom u 28. minuti kojeg je postigao Oriol.

Nakon šest minuta igre u nastavku domaći su udvostručili svoju prednost kada je za 2:0 pogodio Apono, a upravo tim rezultatom susret je i zaključen na radost 24 tisuće dobro raspoloženih navijača.

Derbi kola odigran je u Malagi gdje je istoimeni domaćin ugostio Valenciju u izravnom dvoboju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a nakon izuzetno zanimljivih 90 minuta pobjedu su slavili domaći nogometaši.

Malaga je od prve minute pritisnula Valenciju i diktirala tempo, a nagrada je stigla nakon 27 minuta igre kada je za vodstvo od 1:0 zabio Camacho, što se kasnije pokazalo i kao trenutak koji je odlučio utakmicu.

U nastavku susreta bilo je nekoliko obostrano obećavajućih prigoda, međutim, rezultat se nije mijenjao, a Malaga se s nova tri boda izjednačila sa svojim protivnikom, dok obje momčadi petoplasiranom Levanteu bježe tri boda.

Atletico Madrid je tek u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uspio doći do boda na gostovanju u Sevilli gdje ih je ugostio Real Betis. S osvojenim bodom Madriđani sada samostalno drže poziciju koja im u ovom trenutku jamči Europsku ligu.

Prvi dio susreta protekao je bez ozbiljnijih prigoda, a obje su momčadi više pažnje posvećivale obrani vlastitog, nego napadima na suparnički gol. Takav odnos snaga rezultirao je prvim poluvremenom bez golova, no zato su gledatelji na svoje došli u nastavku.

Mreže su mirovale sve do 64. minute kada je Koke na asistenciju Falcaa goste doveo u vodstvo od 0:1. Atletico je vodstvo držao sve do 86. minute, a potom Betis golovima Pozuela i Pereire, u svega dvije minute, preokreće rezultat u svoju korist, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za remi pogodio Falcao.