Udinese 2:0 Lazio
Lazio

Di Nataleov volej za slavlje Udinesea

Igor Šestak • nedjelja, 29.04.2012.

Posljednju utakmicu 35. kola Serie A odigrali su na Friuliju Udinese i Lazio. Momčadi koje su slabijom formom u posljednje vrijeme ugrozile plasman u europska natjecanja, odigrale su prilično nesadržajnu utakmicu, a tri boda domaćima osigurao je Antonio Di Natale sjajnim potezom u 69. minuti. Duboko u sudačkoj nadoknadi Roberto Pereyra je zabio za konačnih 2:0.

I jedan i drugi trener su uoči utakmice imali dosta problema s ozljedama. Za domaće nisu mogli igrati Armero, Isla i Flores, a za goste Radu, Hernanes i Klose. Obje su momčadi od starta krenule s petoricom igrača u veznom redu, što je dodatno zgusnulo središnjicu terena. Guidolin je krenuo nešto otvorenije, s dva napadača, dok je Reja u napad postavio samo Rocchija.

Udinese je u prvih pet minuta dvaput uspio priprijetiti. Prvo je u trećoj minuti nastala gužva pred Lazijevim vratima, ali domaći nisu uspjeli uputiti pravi udarac. Samo minutu kasnije pokušao je Di Natale iz slobodnog udarca, ali je dobar pokušaj trećeg strijelca lige obranio vratar Marchetti. Na terenu je tada nastalo zatišje, koje bi tek tu i tamo prekinuo Udinese dalekometnim udarcem ili izborenim kornerom.

Momčadi su teško pronalazile rješenja za prolazak kroz zgusnute vezne redove, a kvaliteti igre nisu doprinijele ni česte pogreške u dodavanjima. Rimljani su u prvih 45 minuta tek nekoliko puta kvalitetnije prešli na protivničku polovicu, a domaći su pokušali s nekoliko udaraca iz daljine. Istaknuo se Pinzi s dva pokušaja. Prvo je u 18. minuti pucao malo iznad gornjeg desnog kuta, a u 27. minuti udarac je zaustavio Marchetti.

Oko 30. minute domaći su uspjeli napraviti manji pritisak, ali se sve svodilo na mnogo ubacivanja u kazneni prostor, iz kojih nije proizašao ni jedan kvalitetan udarac. Lazio se krajem prvog dijela našao u još težoj situaciji kada su se u razmaku od samo nekoliko minuta ozlijedili Matuzalem i Biava, a umjesto njih su ušli Cana i Diakite. Jedinu priliku gosti su imali u 44. minuti kada je glavom pokušao Rocchi, ali je na mjestu bio Handanović.

Slika se na Friuliju nije znatno promijenila ni u nastavku. Udinese je imao blagu dominaciju, ali se i dalje ograničio na dalekometne pokušaje. U 46. minuti je malo iznad gola pucao Asamoah. Dobru akciju i lijepu priliku pripremili su domaći za Di Natalea u 57. minuti, ali je njegov udarac iz voleja otišao preko vrata. Pokušavali su još Basta u 62. i Asamoah u 68. minuti, ali bez uspjeha.

Lazio se uglavnom koncentrirao na obranu i čekao priliku za kontranapad kako bi zaprijetio Handanoviću. Ipak, obrambeni bedem Lazija nije izdržao, a krasnim pogotkom srušio ga je Antonio Di Natale u 69. minuti. S lijeve strane je ubacio Domizzi, a Di Natale volejem u padu poslao loptu u suprotni kut Marchettijevog gola.

U 74. minuti strijelac pogotka je zaradio i žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru, a četiri minute kasnije zamijenio ga je Torje. Lazio je nakon primljenog pogotka zaigrao nešto otvorenije, no nije uspio stvoriti ni jednu priliku za pogodak. U 85. minuti dogodio se žestoki sudar Torjea i Marchettija u kojem je teže stradao vratar Lazija, ali je ipak nastavio utakmicu.

Pobjedu Udinesea zapečatio je Pereyra pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade u prilično kontroverznim okolnostima. Nakon posljednjeg napada gostiju, obranaUdinesea je izbila loptu prema centru. Dok je bila u zraku začuo se zvižduk, vjerojatno s tribina, a većina igrača Lazija stala je na sredini terena.Pereyra je prihvatio loptu, nastavio napad i poslao loptu u praznu mrežu. Gosti su žestoko prosvjedovali, ali pogodak je priznat. U velikoj gužvi oko suca Bergonzija, crveni karton je zaradio Andre Dias, a žuti Lionel Scaloni

Ovom pobjedom Udinese se bodovno izjednačio s današnjim protivnikom te Interom i Napolijem na 55 bodova. Borba za treću poziciju nastavit će se već u utorak i srijedu kada je na rasporedu 36. kolo. Udinese gostuje kod Cesene, a Inter kod Parme. Lazio će ugostiti Sienu, a Napoli Palermo.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 23:36
    a glupog li andre diasa, jedan gol više-manje im ništa na kraju ne bi značio, a ovako si je oduzeo priliku nastupat u najvažnijem dijelu sezone.
  • Master Yoda29.04.2012. u 23:12