Napoli ispustio pobjedu u Rimu

Borna Rupnik • subota, 28.04.2012.

Roma i Napoli odigrali su na Olimpicu 2:2, što na kraju neće posebno usrećiti ni jedne ni druge, a pobjednika nije bilo ni u preostala dva subotnja susreta talijanskog nogometnog prvenstva...

Gužvu koja je nastala iza Juventusa i Milana barem su djelomično trebali rasplesti Roma i Napoli u međusobnom ogledu, no nakon neriješenih 2:2 obje će momčadi bez velikog zadovoljstva čekati ishode svojih konkurenata, posebno Udinesea i Lazija, koje u nedjelju navečer čeka izravni obračun.

Roma je protiv gostiju iz Napulja mogla povesti već preko Fernanda Gaga, no ono što je promašio Argentinac nadoknadio je njegov suigrač iz Brazila Marquinho, koji je u 41. minuti pogodio za 1:0.

Mazzarrijevi su nogometaši odlično odgovorili u nastavku. U 49. minuti lijepo je pucao Juan Zuniga i poravnao rezultat, a potpuni preokret još je jednim dobrim udarcem donio Edinson Cavani sredinom drugog dijela.

Ipak, Napoli nije kući odnio sva tri boda. Dvije minute prije kraja Junior Tallo pripremio je priliku Fabiju Simpliciju, koji trese mrežu i spašava Rimljane poraza.

Palermo i Catania odigrali su 1:1. Nicola Legrottaglie pogodio je glavom za veselje gostiju u 25. minuti, ali je odgovor ponudio Fabrizio Miccoli na samom početku drugog poluvremena. Hrvatski napadač Igor Budan u igru je ušao u 82. minuti umjesto Abela Hernandeza.

Treći neriješeni rezultat dana upisali su Cagliari i Chievo, ali oni gledateljima nisu ponudili niti jedan pogodak.