Juve i Milan pobjedama ostali na tri boda

Josip Piršljin • nedjelja, 29.04.2012.

U 35. kolu talijanskog prvenstva razlika između vodećeg Juventusa i drugoplasiranog Milana ostala je na tri boda. Obje su momčadi bile uvjerljive na gostovanjima, te će se konačni ishod u borbi za prvaka saznati u preostala tri kola. Do slavlja su došli i nogometaši Intera, a Fiorentina je poslije pobjede na Olimpicu izgubila u Bergamu.

Nogometaši Antonija Contea koračaju prema naslovu prvaka u Italiji. Bianconeri su uspješno odradili gostovanje kod Novare gdje su uvjerljivo slavili, a pošto je i Milan pobijedio ostala je razlika od tri boda između vodećeg dvojca. Do kraja je ostalo još tri kola, a Juventus ima dosta povoljniji raspored, Lecce i Atalantu na svom terenu i Cagliari u gostima.

Juve je do vodećeg pogotka došao već u 16. minuti, a strijelac je bio Vučinić. Pirlo je izveo slobodan udarac s lijeve strane i poslao loptu do Crnogorca koji je dosta spretno šalje u mrežu. Pred kraj prvog dijela gosti su drugim pogotkom napravili veliki korak u osvajanju tri boda.

Giaccherini je na lijevoj strani došao do lopte i ubacio na peterac Novare gdje se našao Borriello i glavom pogodio za 2:0. Vrlo brzo nakon početka nastavka sve je bilo riješeno kad je za 3:0 zabio Vidal, a mrežu vratara Fontane drugi put na utakmici zatresao je Vučinić u 64. minuti.

Pobjedu je uspio upisati i drugoplasirani Milan koji je također gostovao u ovom kolu. Rossoneri su tražili tri boda u Sieni i nadali se kiksu Juventusa, a utakmicu su riješili još u prvom poluvremenu s dva brza gola.

Siena je držala "nulu" sve do sredine prvog poluvremena, no tada je Milan praktički riješio pitanje pobjednika s dva gola u tri minute. Najprije je nakon prodora Ibrahimovića odlično reagirao Cassano koji je iskoristio pogrešku domaćeg vratara Brkića i zabio za 1:0.

Ubrzo nakon toga uloge su se izmijenile. Cassano je asistirao Ibrahimoviću koji se našao u domaćem šesnaestercu i odličnim, neobranjivim udarcem poslao loptu pod gredu. S 2:0 se otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu nije bilo pogodaka sve do 83. minute kada je Siena smanjila preko Bogdanija. Ipak, posljednji golovi djelo su nogometaša Milana, za 3:1 pogodio je Nocerino sjajnim solo prodorom, a konačnih 4:1 postavlja Ibrahimović.

Inter se dosta mučio protiv već prežaljene Cesene koja će sljedeće sezone igrati Serie B. Stramaccioni je ipak i dalje neporažen, a ovom pobjedom se izjednačio s Napolijem u borbi za treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, "fenjeraš" je na San Siru uspio povesti. Bilo je to u 57. minuti kada je Castellazzija na vratima Intera svladao Ceccarelli, no slavlje gostiju nije dugo trajalo. Samo dvije minute poslije toga Nerazzurri su došli do izjednačenja nakon autogola Stevea von Bergena.

Preokret se ipak događa u 72. minuti poslije jačeg pritiska napada Intera. Zarate je uspio pogoditi iz drugog pokušaja, a lijepo mu je ubacio Guarin nakon čega je Argentinac pucao glavom. Za Cesenu je u nastavku ušao hrvatski igrač Damjan Đoković koji je prije igrao u Gorici.

Nakon pobjede na Olimpicu protiv Rome, Fiorentina je ipak izgubila na gostovanju u Bergamu. Atalanta je slavila s 2:0 i tako osigurala ostanak u društvu najboljih, dok momčadi iz Firence to tek preostaje. Za 2:0 strijelci su bili Denis i Bonaventura.

Lecce je ostao u zoni ispadanja porazom od Parme pred svojim navijačima. Golova nije bilo sve do 67. minute, no tada za goste zabija Giovinco, a potom i Paletta. Utješni pogodak "davljeniku" osigurao je Srbin Tomović.

Genoa se dovela u nezgodnu situaciju na gostovanju kod Bologne. Sastav Luigija De Canija je izgubio s 3:2 i ostao u opasnoj zoni. Domaći su do značajnog vodstva došli već u prvom poluvremenu kada su zabijali Portanova i Ramirez, a u nastavku su gosti ipak ublažili poraz. Najprije je za 2:1 zabio Palacio, a poslije povećanja vodstva Garicsa konačni rezultat postavio je Jorquera.

• etti30.04.2012. u 15:19
    Respect za to. Na našu žalost i Italija će biti jaka na EURU upravo radi jakog Juventusa, tako da bi mogli vrlo lako ispasti u skupini. Suprotstavit ćemo se najboljoj obrani Europe na čelu sa Buffonom koji je opet u životnoj formi i najbolji vratar svijeta :)
    etti
  • Obrisan korisnik30.04.2012. u 14:23
    Nisam mislio ništa loše s tim da nećete dobit treću zvjezdicu. Dapaće, drago mi je da se Juve vraća na stare staze slave. S jačim Juveom, i Milan će biti jači a i cijela talijanska liga
  • etti30.04.2012. u 12:18
    Juventus će staviti treću zvjezdicu, to su i izjavili više puta jer je 29+1=30. Vrlo jednostavna matematika. Sudski je dokazano da Juventus nije namještao i radi se na vraćanju titula osvojenih na terenu.
    etti
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 23:16
    altas, mislim da nećete dobit treću zvjezdicu jer su vam oduzeta dva naslova pa ste službeno na 27 iako ste osvojili 29 naslova. Iskrene čestitke na vjerovatno novom naslovu!
  • atlas29.04.2012. u 20:52