Premiership, 36. kolo, 29.04.2012, 14:30 h
Chelsea
Chelsea 6:1 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Ante Zovko • nedjelja, 29.04.2012.

Nakon što su sjajnom obrambenom predstavom u Barceloni osigurali finale Lige prvaka, Chelseajevi nogometaši počastili su domaće navijače napadačkom rapsodijom protiv Queens Park Rangersa.

U 36. kolu Premier lige Chelsea je pregazio QPR već u prvih pola sata igre i na kraju, uz hat-trick Fernanda Torresa, završio utakmicu pobjedom 6:1 kojom je, uz susret više, preskočio Tottenham na petoj poziciji i približio se četvrtom Newcastleu.

Utakmica je imala višednevnu uvertiru zbog navodnog rasističkog vrijeđanja QPR-ova braniča Antona Ferdinanda od strane Chelseajeva kapetana Johna Terryja u prošlom međusobnom premierligaškom susretu, na Loftus Roadu. Terryju će se zbog toga suditi na civilnom sudu. Suđenje počinje u srpnju, nakon Europskog prvenstva, a Ferdinandovi odvjetnici predložili su svojem klijentu da se ne rukuje s Terryjem prije utakmice jer bi to prema njihovom mišljenju moglo naštetiti optužbi. Na kraju je reagirala sama Premier liga koja je otkazala cjelokupno rukovanje dviju momčadi.

Kad je ono pravo konačno počelo, zanimljivosti nije trebalo dugo čekati. Samo 46 sekundi prošlo je kad je prva lopta pronašla put do gostujuće mreže. Ferdinand uspio je u prvom napadu domaćih blokirati udarac Sturridgea, ali mladi napadač koristi taj "dupli pas" i odmjerenim udarcem pogađa lijevi gornji kut.

Bila je to samo najava katastrofe Rangersa koja će uslijediti. Gosti i sugrađani nisu vidjeli mnogo lopte u prvih dvadesetak minuta dok se Chelsea lagano poigravao i propustio nekoliko prilika. Terry zatim u 14. minuti bježi Hillu iza njegovih leđa i glavom pogađa nakon kornera.

Torres je u posljednje vrijeme počeo pronalaziti protivničke mreže, a u nedjelju je pogodio drugi put zaredom, nakon gola Barceloni u utorak. Postigao je treći Chelseajev gol u 19. minuti. Kalou ga je sjajno proigrao loptom u prostor s desnog krila, a španjolski napadač zaobišao je Kennyja i pogodio.

Torres je Robertu Di Matteu poslao poruku da je pronašao jeoš jednog raspoloženog napadača u završnici sezone kad je zabio i drugi svoj gol u 25. Iskoristio je lošu suradnju Onuohe i Kennyja i prizemno poslao loptu u mrežu.

Ako te već nije bio debakl, gosti su ga svakako mogli doživjeti do završetka prvog poluvremena da su prije svega Torres i Sturridge bili nešto precizniji. Unatoč rezultatu i općenito slabom izdanju svoje momčadi, Mark Hughes i u drugi je dio poslao isti sastav.

Ponajbolji je bio Kenny koji je spasio dva nova gola. Mata je sam izašao pred njega, no i slabo opalio, a Torresov udarac s ruba šesnaesterca vratar je uspio ukrotiti.

Smušeni QPR bio je idealna prilika za Torresa da postigne prvi hat-trick u dresu Bluesa. Nakon jedne od rijetkih gostujućih prilika, u 65. minuti Mata u kontri izbacuje sunarodnjaka koji bježi dvojici čuvara, namješta se na lijevoj strani kaznenog šesnaesterca i rutinski pogađa.

Ulascima Maloude i Ramiresa igra je opet dobila na dinamici jer je dvojac radio nered na krilima. Njihova suradnja u 79. minuti urodila je šestim pogotkom kad je Brazilac obavio veći dio posla na desnoj strani i pronašao Francuza ispred gola, a ovaj nije imao težak zadatak.

Djibril Cisse održao je svoju gorko-slatku tradiciju u završnici susreta kad je zabio za 6:1 u 83. minuti kad ga je pronašao Onuoha. Naime, francuski napadač u svakoj je utakmici u kojoj je nastupio za Rangerse ili postigao pogodak ili bio isključen.