Premiership, 36. kolo, 29.04.2012, 17:00 h
Tottenham 2:0 Blackburn
Blackburn

Tottenham (pre)lagano do četvrtog mjesta

Ante Zovko • nedjelja, 29.04.2012.

Učinivši Blackburn potpuno nemoćnim, Tottenham je s dva pogotka zapečatio pobjedu u 36. kolu Premier lige koja ga vraća na četvrtu poziciju s utakmicom manje od trećeg Arsenala.

Pobjeda Chelseaja protiv Queens Park Rangersa 6:1 u ranijem nedjeljnom terminu bacila je Tottenham na šestu poziciju, ali Spursi su (pre)lagano arhivirali Blackburn i približili se Arsenalu koji bježi četiri boda i ima utakmicu više zbog Tottenhamova polufinala FA kupa.

Roversi pak nisu uputili nijedan udarac na White Hart Laneu prema Bradu Friedelu te su se zadržali na 19. poziciji, s tri boda manje od 18. Boltona koji ima i utakmicu manje. U posljednja dva kola hvatat će tri boda zaostatka koja ih dijele od sigurnosti.

65 posto posjeda lopte, deset udaraca, pet u okvir, u odnosu na nijedan Roversa Tottenhamu je donijelo minimalnu prednost na poluvremenu. Sandro je prvi opasno zaprijetio pogodivši prečku u osmoj minuti.

Blackburn se slabo snalazio u prvih pola sata, Tottenham je nametnuo ritam i držao ga prilično sigurno. Zasluženo vodstvo stiglo je u 22. minuti. Bale glavom pogađa prečku, a Adebayor, okrenut leđima golu, gura odbijenu loptu strijelcu Van der Vaartu. Gallas u završnici poluvremena treći put na utakmici pogađa prečku, skočivši najviše nakon Van der Vaartova kornera.

Roversi su bili potpuno neopasni i u drugom dijelu, dok su domaći nastavili vršiti pritisak. Adebayor pogađa vanjski dio mreže nakon fine kombinacije Luke Modrića, koji je odigrao cijelu utakmicu, i Van der Vaarta, a u 61. Bale gađa pored gola nakon što ga je pronašao Lennon u lijepoj akciji koju je pokrenuo nizozemski veznjak.

Walker je riješio dvojbe u 74. minuti prekrasno izvedenim slobodnim udarcem s tridesetak metara. Mladi veznjak pogodio je gornji desni kut u stilu najvećih majstora zanata.

• Obrisan korisnik30.04.2012. u 00:46
    glup klub. ove godine su imali šansu jer niko ne igra nesto specijalno, ali oni nisu ništa napravili. kad su ono od man cit izgubili potvrdili su da su mali klub
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 23:45
    ja bih se kladio da neće izboriti ligu prvaka.. nema u njima želje za time jer se većina sprema za odlazak.. adebayor i nije njihov , bale i modrić garant odlaze a i ona pijana budaletina sa klupe ide vodit repku ..tako da ja pare mećem na chelsea..
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 22:40
    Zar je tako teško napisati GREDA .... Nažalost, nisam gledao ali sam pratio zadnjih desetak Tottenhamovih utakmica (u kojima su bili katastrofalni) ... Valjda je tome kraj. Ostaje se nadati da će Luka i društvo do kraja ipak dogurati do LP-a ..
  • ManchaVerde29.04.2012. u 20:57
    Moraju se nadat svojim dobrim rezultatima, i porazu Chelsea u finalu LP...