Cibonin stroj nastavlja mljeti

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • nedjelja, 29.04.2012.

Cibona je pridodala i Zagreb CO nizu momčadi koje ih nisu uspjele zaustaviti u dosadašnjem tijeku Lige za prvaka. U unaprijed odigranoj utakmici 14. kola, momčad Jasmina Repeše došla je do 2-0 protiv Mrava u ovom dijelu natjecanja obavivši sve najvažnije krajem druge i početkom treće četvrtine...

Oslabljeni Zagreb CO, u kojem su se ovog tjedna na popisu ozlijeđenih našli i Kruno Simon i Petar Babić, nije imao dovoljno kvalitete i širine za pariranje Ciboni u ogledu posljednjeg, 14. kola Lige za prvaka. Mravima su pobjede potrebnije i s obzirom na to, više motiva bilo je na njihovoj strani, ali motiv nije bio dostatan da bi se, s problemima s ozljedama, mogli nositi s vodećom momčadi prvenstva - kompletni i "zahuktali" Cibosi slavili su sa 100:85, za popravljanje stopostotnog omjera na 12-0.

Početkom utakmice, Cibona je uglavnom zabijala poslije skokova u napadu, ponajprije Suton, dok su se Mravi držali u egalu uz dvije trice Mulaomerovića i ubačaje Markote iz reketa. Prvih pet minuta prošlo je bez većeg odvajanja na bilo kojoj strani, a prvu veću seriju izveli su Cibosi, s 10:0 između šeste i osme minute.

Novačić u petorci gostiju

Suočen s problemima s ozlijeđenim igračima, Dražen Brajković odlučio se za iznenađenje na startu susreta. U početnoj petorci bio je Ivan Novačić, koji ne igra puno, osobito ne u utakmicama ovakve težine, a za svojih sedam minuta u ranoj fazi ovog ogleda, Zagrebov igrač s 15-icom na leđima istaknuo se jedino s dva ubačena slobodna bacanja, za prve poene gostiju (2:2).

U nizu domaćina osobito se istaknuo Marin Rozić, koji ga je i zaključio polaganjem uz prekršaj u kontri, nakon što je osvojio loptu, a potom ubacio i dodatno slobodno za Ciboninih 25:16 dvije minute do kraja prve dionice. Ipak, uz tricu Ožbolta, daleku dvicu Šarića i polaganje Markote u kontri, Mravi su se u završnici početne četvrtine potpuno vratili u igru, smanjivši na 27:23 nakon prvih deset minuta.

Druga dionica donijela je nekoliko novih pozitivnih Ciboninih razdoblja, ali i nekoliko dvojbenih sudačkih odluka zbog kojih je, s bunjenjem na domaće prekršaje na oba kraja parketa, na gostujućoj klupi dva ili tri puta ozbiljno uzavrijelo. Prvi niz Vukova, u ranoj fazi druge četvrtine, pokrenuli su poeni Antwaina Barboura, za odvajanje Vukova na 33:25 u 13. minuti, dok je u drugu, veću seriju momčad Jasmina Repeše krenula u završnici prvog poluvremena.

Poslije samo 43:37 na ulasku u 18. minutu, Cibosi su zaključili drugu četvrtinu s 12:1 i pobjegli na visokih 17 razlike, 55:38, s koliko se otišlo na predah u svlačionicama. U tom razdoblju, Suton je ubacio "iz odbojke", a Marčinković lijepim prodorom i zakucavanjem, dok su se El-Amin i Rudež pridružili tricama u velikom odvajanju domaćina.

Vukovi u petak, Mravi već u srijedu

Poslije međusobnog susreta u Domu Dražena Petrovića, nešto više vremena za predah od dvoje gradskih rivala imat će Cibona, koja će u petak u 19 sati dočekati Zadar. Mrave, pak, već u srijedu očekuje vrlo bitna utakmica protiv Splita, u 19 sati na Gripama u zaostatku iz 10. kola.

Sa 17 poena prednosti u rukama, Cibona je mogla u dobrom raspoloženju otići na veliki odmor, a po povratku na parket pobrinuli su se za još bolje. S dvije trice Kusa i šest Rozićevih poena, prednost je u 23. minuti narasla na 69:44, nakon čega je bilo jasno da će se Mravi moći vratiti u igru samo s velikim usporavanjem Repešine momčadi. No, momčadi Jasmina Repeše u pravilu nemaju baš tolika usporavanja.

Iako su se u nastavku četvrtine gosti malo sabrali i prišli ispod 20 poena zaostatka, trica El-Amina sa sirenom za kraj treće dionice ponovno ih je vratila iza te granice, s 82:61 na semaforu na ulasku u posljednjih 10 minuta. Kako je sve već bilo riješeno, bila je to prilika da među Mravima minute dobiju i Dominik Mavra i Robert Rikić, povratnik nakon preboljene crijevne viroze, a što se rezultata tiče, Brajkovićeva momčad postigla je barem to da na kraju ispadne ljepše iz njihovog kuta gledanja.

No, gosti nisu uspjeli izbjeći primanje 100 poena. Cibona je do "stotke" stigla u posljednjim sekundama, zakucavanjem Zacka Wrighta u kontri.

Cibonu su na putu do nove pobjede vodili Rozić i Barbour, s po 16 poena, Rozić i s osam, a Barbour sa sedam skokova. El-Amin je pridodao 15 poena.

Zagreb je imao dvojicu koji su otišli preko 20. Mulaomerović je završio s 25 poena i sedam asistencija, a Dario Šarić ubilježio je još jedan double-double, s 23 poena i 10 skokova, dok mu je jedini pravi minus u učinku bilo šest izgubljenih lopti.

• Obrisan korisnik01.05.2012. u 12:29
    Da se išlo na 'neregularnost' cibona i zagreb bi odigrali zadnji, a ne prvi, utakmicu zadnjeg kola. Logika.
  • uvik_zedan01.05.2012. u 11:47
    Hvala na odgovoru... Možeš li me stvarno nakon svih ovih godina dankove vladavine i sporta u hrvatskoj općenito osuđivat zato što sumnjam u regularnost?
    uvik_zedan
  • Obrisan korisnik01.05.2012. u 11:24
    splitova dvorana je bila zauzeta... a cibona i zagreb su igrali ranije (pošto se već otvorila prilika) upravo zato da bi se odmaknuli od ovakvih priča s kojima si sad ti započeo... al eto, očito da kak god okreneš i kaj god napraviš će se pojavit neko s pričom o muljanjima
  • uvik_zedan01.05.2012. u 10:05
    Gledam malo raspored i rezultate doigravanja i zanima me zašto nije još odigrana utakmica 10. kola - split - zagreb, a zašto je , po sportnetovoj statistici odigrana utakmica Cibona-Zagreb koja bi po ovome trebala biti grana tek u 14. kolu?? pa nije valjda moguće da se opet mulja sa utakmicama???... [više na forumu]