Cedevita bez problema svladala Zabok

Iz Doma sportova:Marko Domljanović • petak, 11.05.2012.

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici u Ligi za prvaka košarkaši Cedevite upisali su rutinsku pobjedu protiv Zaboka. Gosti su se dobro držali samo u prvoj četvrtini, ali jednom kada su se domaćini uozbiljili spasa im nije bilo.

Za ogled protiv Zaboka koji je, u smislu borbe za poziciju na ljestvici, bio u potpunosti nebitan za Cedevitu Dražen Anzulović odlučio je malo ispremiješati sastav pa su Zagrepčani danas krenuli bez stranaca u sastavu, a s Mustapićem, Lebom i Bešlićem na klupi.

Prva četvrtina definitivno neće ostati u nekom dugom sjećanju igračima i stručnom stožeru Cedevite jer su nju domaćini odigrali prilično neuvjerljivo. Zabok je cijelo vrijeme držao priključak, ponajviše zahvaljujući odličnom Kraljeviću, i momčadi su se neprekidno izmjenjivale u vodstvu. Cedevita su uspjela odvojiti na tri koša viška tek u dva navrata, a drugi je bio u samoj završnici četvrtine kada je najprije Car pogodio dva slobodna bacanja četiri sekunde prije predaha za 18:17, a Petrović zatim iskoristio grešku u predaji lopte igrača Zaboka.

U drugoj četvrtini Cedevita se uozbiljila i prednost je počela polako rasti, a razlika je bila najveća u 18. minuti nakon trice pouzdanog Baždarića za 43:31. Završnicu poluvremena nešto bolje su odigrali gosti koji zaostatak vraćaju na manje od deset koševa pa se na odmor odlazi s 48:40.

Treća dionica donijela je najvećim dijelom igru koš za koš u kojoj su Zagrepčani bez nekih većih problema čuvali prednost od desetak koševa. Tricom Princa na isteku 24. minute razlika je privremeno narasla na najvećih 13 koševa (62:49), ali tada se na drugoj strani probudio Krušlin koji smanjuje na 66:58. Ipak, u posljednjih 90 sekundi domaćini rade seriju od 7:0 i odlaze na uvjerljivih 75:60 uoči posljednjih deset minuta.

Kada su Bilan i Princ koševima na početku posljednjeg dijela odveli Cedevitu na +19, činilo se da je priči kraj, ali tada stiže odgovor Zaboka u obliku serije od 11 uzastopnih koševa pa se u posljednjih pet minuta ušlo sa 79:71. Međutim, Cedevita je tada još jednom dodala gas i serijom od 15:0 privela priču kraju. Niz je tek u posljednjoj minuti koševima iz slobodnih bacanja prekinuo Krušlin, a posljednji koš na utakmici djelo je Cara za konačnih 96:73.

Najbolji strijelac utakmice bio je Krušlin s 24 koša, Kraljević je dodao 18, a Tomas još 16 poena. Kod Cedevite je čak šest igrača završilo utakmicu s dvoznamenkastim brojem poena, a najviše, 17 koševa, je zabio Bagarić. Vukušić je dodao koš manje, a Bilan se zaustavio na 14 poena.