Vodeći ne posustaju, GOŠK se spašava

Ivana Karačić • ponedjeljak, 30.04.2012.

Jednak uspjeh, po četiri pobjede, ostvarili su domaćiNI i gosti u 24. kolu Premijer lige BiH, što je rijetkost. Vodeći klubovi ne posustaju; Željezničar je u Tuzli deklasirao Slobodu 4:0 i gurnuo je prema ispadanju, dok je Široki Brijeg pobjedom u Gradišci Kozaru ostavio na posljednjem mjestu. Zrinjski je poražen u gradskom derbiju od Veleža, što je dovelo do smjene na klupi, dok je GOŠK u Gabeli uhvatio bodove spasa protiv Olimpika uz dva prekrasna pogotka Damira Zlomislića.

Široki Brijeg je u šarenom sastavu bez nekoliko ozlijeđenih ili suspendiranih igrača gostovao u Gradišci kod Kozare. Domaćin je poveo u 22. minuti preko Miodraga Gigovića iz jedanaesterca. U nastavku utakmice, kad je trener Marijan Bloudek u igru uveo Brazilca Wagnera Santosa Laga i Gorana Zakarića, Široki Brijeg zaigrao je bolje i preokrenuo rezultat.

U 57. minuti kapetan Dalibor Šilić poravnao je rezultat na 1:1 iz slobodnog udarca, a pobjedu je Širokobriježanima donio Mateo Roskam pogotkom u 83. minuti utakmice, što je uzrokovalo smjenu trenera Kozare Vlade Jagodića. Pobjedom u Gradišci Široki Brijeg učvrstio je drugo mjesto, i dalje je sedam bodova u zaostatku za vodećim Željezničarom koji je u Tuzli deklasirao Slobodu 4:0. Tri pogotka postigao je Muamer Svraka, a jedan Eldin Adilović.

Vezane vijesti

Važnu pobjedu u borbi za Europu ostvarilo je i Sarajevo protiv Rudara iz Prijedora (3:1) pogocima Sanela Trebinjca, Nermina Haskića i bivšeg igrača Cibalije i Karlovca Edina Husića, dok je počasni pogodak za goste postigao Vedran Kantar.

Borac je posustao izgubivši kući od Zvijezde iz Gradačca 1:2. Pogotke za goste postigli su Dalibor Pandža i Emir Halilović, dok je jedini pogodak za Borac postigao Saša Kajkut iz jedanaesterca. Kiks Borca nisu iskoristili Zrinjski i Olimpik, pa su sva tri kluba i dalje u borbi za četvrto mjesto koje vodi u prvo pretkolo Europske lige. Već se sad može reći da su sigurni europski putnici Željezničar, Široki Brijeg i Sarajevo.

Pred jedva tisuću gledatelja u gradskom derbiju u Vrapčićima Velež je pobijedio Zrinjskog 3:1. Nakon dviju pogrešaka obrane Zrinjskog pogotke za Velež postigli su Ševko Okić i Denis Zvonić, a u završnici prvoga poluvremena juniorski reprezentativac Hrvatske Hrvoje Miličević postigao je pogodak za goste.

U nastavku utakmice Zrinjski je pokušao stići do izjednačenja, no otvorena igra ostavila je domaćima prostor za brze kontre. Jednu od njih iskoristio je Riad Demić i potvrdio pobjedu Veleža. Tako je na Veležovoj klupi uspješno debitirao dosadašnji trener hrvatskog trećeligaša Neretvanca iz Opuzena Asmir Džafić, dok je klupu Zrinjskog zbog poraza napustio Slaven Musa.

Važne bodove u borbi za ostanak u ligi osvojio je GOŠK. Pred svojim navijačima u Gabeli deklasirao je sarajevskog Olimpika. Domaće je u vodstvo doveo Mahir Karić iz jedanaesterca, a sjajnu igru s dva prekrasna pogotka sa 16 metara okrunio je mladi Širokobriježanin na posudbi u Gabeli Damir Zlomislić.

Bodove za bijeg s dna u Zenici je ulovio i trebinjski Leotar. Aleksandar Stojanovski, Dragan Ristić i Goran Cimirot bili su strijelci za Leotar, dok su za ovog proljeća loše Zeničane pogotke postigli Emir Jusić i Aldin Isaković. Slavija je u Lukavici pobijedila Travnik 3:0. Lazar Vidić postigao je dva, a Dejan Rašević jedan pogodak za momčad Vlade Čapljića.

Prvenstvo se nastavlja već u srijedu kad je Široki Brijeg domaćin Leotaru, Zrinjski Slaviji, dok GOŠK gostuje kod Željezničara.

• Obrisan korisnik01.05.2012. u 10:05
    Volio bi da se odigraju dvije utakmice izmedzu dinama-zeljeznicara,da vidim kolika je razilka izmedzu ligi.
  • Obrisan korisnik01.05.2012. u 10:03