Segesta preokretom u Zelini došla do prve pobjede u posljednjih šest utakmica

Igor Šestak • ponedjeljak, 07.05.2012.

Zbog iznenađujućeg domaćeg poraza od Segeste, Zelina u posljednja četiri kola Treće HNL Zapad ulazi sa samo tri boda prednosti pred Vrapčem. Dugo Selo se odvojilo od pratnje na trećoj poziciji, a u sredini tablice i dalje vlada velika gužva. Na začelju s sprema promjena jer je Crikvenica odličnom serijom pozitivnih rezultata sve bliže Rovinju.

Neizvjesnost u borbu za prvaka Treće HNL Zapad vratila je Segesta pobjedom nad vodećom Zelinom 2:1. Momčad iz Siska je tako u dva kola osvojila četiri boda protiv dvije do sada najuspješnije momčadi lige. Zanimljivo je da Segesta nije slavila još od 24. kola igranog početkom travnja, a pobjednički post uspjela je prekinuti na najtežem gostovanju u Svetom Ivanu Zelini.

Domaći su poveli u 65. minuti preko prvog strijelca lige, Josipa Maroševića, kojem je ovo 25. prvenstveni pogodak ove sezone. No, kada se očekivalo da Zelina uspješno privede utakmicu kraju i osvoji nova tri boda, gosti iz Siska su smogli snage za preokret. U 67. minuti je izjednačujući pogodak postigao Saša Šest, a tri boda Segesti je osigurao Darije Vučinić u 76. minuti susreta.

Segestin poklon uspješno su iskoristili igrači Vrapča, koji su se uvjerljivom 4:0 pobjedom nad Vinodolom približili na samo tri boda do lidera. Igrači Vrapča utakmicu su odlučili već u prvih 45 minuta kada su ostvarili prednost od 3:0. Prednost domaćima donio je u 12. minuti Marko Panza, a do poluvremena su prednost svojim pogocima povećali Dejan Mišković i Nikola Halužan. Pobjedu je u drugom dijelu utakmice zapečatio Panza svojim drugim pogotkom.

Važnu pobjedu u borbi za treće mjesto upisalo je Dugo Selo i iskoristilo posrtanje konkurenata. U Dugom Selu je gostovala Novalja, koja u posljednjih pet utakmica osvojila samo jedan bod. Domaći su do pobjede stigli preokretom, nakon što je Novalju u vodstvo doveo Antonio Azinović u 11. minuti. Do izjednačenja su domaći stigli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Marka Kikića. Prednost Dugom Selu donio je Emanuel Benković u 60. minuti, a samo tri minute kasnije domaći su ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Kikića. Novalja igrača više ipak nije uspjela iskoristiti.

Preostala dva kandidata za osvajanje trećeg mjesta, Opatija i Jadran, u ovom su kolu igrali međusobno i odigrali utakmicu bez golova. Opatija drži četvrto mjesto s tri boda manje od Dugog Sela, a Jadran iz Poreča je peti s bodom manje od Opatije.

Svoj pozitivan niz je nastavila Crikvenica, koja je neporažena u posljednjih pet kola. Do treće uzastopne pobjede Crikvenica je došla protiv Dubrave, a jedini pogodak na utakmici postigao je Bruno Kurolt u 83. minuti. Crikvenica je sada samo bod od bijega sa začelja lige, a na toj bi se poziciji uskoro mogao naći Rovinj, koji za pobjedu ne zna od 3. ožujka.

U 30. kolu Rovinj je osvojio samo bod na gostovanju kod Orijenta na Krimeji iako je bio blizu osvajanja sva tri. Gosti su nakon 33 minute vodili s 2:0 pogocima Željka Žarića s bijele točke i Patricka Rabara. Prije odmora je smanjio Petar Duvnjak, a bod domaćima je osigurao Doni Tanković pet minuta prije kraja utakmice.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Krk i Stupnik, a slavili su domaćini s 4:2. Nakon prvih 45 minuta domaći su vodili 2:0 pogocima Andreja Nenadića i Tonija Jovića. Već u prvoj minuti nastavka na 3:0 je povisio Antonio Pejanović, a gosti su zaprijetili smanjivši na 3:2 preko Zelenike i Šimića. Za potvrdu domaće pobjede pobrinuo se Pejanović u 82. minuti.

Vrbovec je s 3:0 nadigrao Nehaj, a svi su pogoci pali u drugom poluvremenu. Dva je postigao Dario Zanić, a jedan Matija Dimović. Buje i Grobničan su remizirali rezultatom 2:2, a u vodstvu su dva puta bili gosti. Ivan Bijelić je doveo Grobničan u vodstvo u 16. minuti, a izjednačio je Saša Kapular nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu. Drugo vodstvo gostima je donio Ivan Jasprica, a konačnih 2:2 postavio je Diego Valenta s bijele točke u 79. minuti. Gosti su posljednjih deset minuta morali igrati bez isključenog Hasanbegovića.