Valladolid siguran kod kuće, San Antonio iznenadio Aragon

Zvonka Keliš • nedjelja, 13.05.2012.

U 28. kolu španjolskog rukometnog prvenstva momčad Valladolida na domaćem je terenu bila bolja od Guadalajare, dok su Cuenca i Antequera, također kod kuće, slavile nad Torreviejom i Anaitasunom. Rukometaši Aragona u gostima su pretrpjeli poraz od San Antonija, dok je Naturhouse La Rioja bila bolja od Academije Octavio. Susret Huesce i Alser Puerto Sagunta završio je, pak, bez pobjednika i s podjelom bodova.

Cuatro Rayas Valladolid - Quabit Guadalajara 27:24 (15:10)

Momčad Valladolida u 28. je kolu Asobal lige ugostila rukometaše Guadalajare koji su se kući vratili s porazom s tri pogotka razlike i bez bodova. Izjednačeno je bilo na samom startu susreta (3:3, 7:7) sve do minimalne prednosti gostiju 8:7 nakon koje domaćin uzvraća serijom 5-0 za preokret rezultata i vodstvo 12:8. Uslijedio je potom pogodak gostiju za 9:12, nova domaća mini serija od tri pogotka (15:9), kao i konačnih 15:10 s kojima se ide na predah.

Prve minute nastavka donijele su povećanje domaćeg vodstva (18:11) da bi se gostujuća momčad u narednim minutama uspjela približiti na tri gola zaostatka (15:18), a potom i na -2 (19:21). Igralo se potom gol za gol, a domaća momčad konačno osigurava pobjedu 27:24. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Marko Krivokapić i Davor Čutura s po pet postignutih pogodaka, Tin Tokić se nije upisao u strijelce, dok su najbolji kod Guadalajare bili Javier Parra Fuertes i Mateo Garralda s po šest golova, Alen Blažević je, pak, dodao dva gola.

Ciudad Encantada - Torrevieja 33:26 (19:13)

Cuenca je bila domaćin susreta rukometaša Ciudad Encantade i Torrevieje u kojem je do slavlja sa sedam pogodaka razlike stigla domaća momčad. U susret je bolje krenuo domaćin koji je poveo 5:2 i 7:3 da bi se gosti potom postepeno približili na dva gola zaostatka (8:10). Do odlaska na odmor domaći rukometaši s nekoliko mini serija ipak povećavaju svoju prednost za vodstvo 19:13.

Nastavak susreta donio je čuvanje domaće prednosti (22:16, 25:19), a iako se gostujuća momčad trudi sustići rezultat i osigurati izjednačenje to joj ne uspijeva. Do kraja dvoboja igrači Cuence stižu i do +8 (33:25), no Juan Agustin Vidal smanjuje rezultat na konačnih 26:33. Odlični su u redovima Cuence bili Jorge Luis Pavan i Ionut Stefan Georgescu s po osam pogodaka, dok se kod Torrevieje istaknuo Eloy Gonzalez Gil s pet golova.

Maygar Antequera - Helevetia Anaitasuna 33:30 (14:12)

Rukometaši Anaitasune, u sklopu 28. kola Asobala, stigli su u goste Antequeri koja je na domaćem terenu ostvarila pobjedu 33:30 te je osigurala nova dva boda. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 3:1 i 6:3, no gosti se do sredine prvoga dijela vraćaju na minimalan zaostatak 5:6. Nastavila se potom igra gol za gol u kojoj se nešto bolje snalazi domaća momčad koja osigurava vodstvo 11:8, dok do isteka 30. minute gostujuća momčad smanjuje svoj zaostatak na dva gola razlike (12:14).

Uvodne minute nastavka donijele se domaću seriju 3-0 kojom se Antequera odvaja na 18:13, a svojih +5 čuva i sredinom drugoga poluvremena (25:20). Zanimljivo je bilo do samoga kraja dvoboja, obje su momčadi napadački raspoložene, no na koncu slavlje s tri pogotka prednosti (33:30) osiguravaju domaći rukometaši. U pobjedu svoje momčadi Francisco Bustos Gamez ugradio je deset pogodaka, dok je Pierre-Yves Ragot za Anaitasunu zabio 11 golova.

Amaya Sport San Antonio - Caja3 Aragon 35:29 (17:14)

U Pamploni je momčad San Antonija ugostila rukometaše Aragona te je stigla do slavlja 35:29, kao i do nova dva prvenstvena boda. Domaćin je na samom startu poveo 4:1 i 5:2, no gosti odmah uzvraćaju serijom 5-0 za preokret rezultata i svoje vodstvo 7:5. U narednim minutama domaća momčad s četiri uzastopna pogotka vraća domaće vodstvo 10:8 nakon čega slijedi napeta borba za prednost koju do kraja prvoga djela osigurava San Antonio (17:14).

Domaći rukometaši u drugom poluvremenu povisuju svoje vodstvo na 25:18, no gostujuća se momčad ne prestaje truditi sustići rezultat pa tako stiže na -2 i 25:27. Ipak, igrači San Antonija do samoga kraja odlaze na sigurnih +6 te slave 35:29. David Rašić, Ibai Meoki Echeveste Victor Alvarez s pet su pogodaka predvodili San Antonio do pobjede, dok je Jorge Maqueda u poraz svoje momčadi ugradio šest golova.

Academia Octavio - Naturhouse La Rioja 26:28 (16:14)

Vigo je bio domaćin dvoboja rukometaša Academije Octavio i Naturhouse La Rioje u kojem je s dva pogotka razlike bolja bila gostujuća momčad. Susret s vodstvom 4:2 otvara domaćin koji svoja dva pogotka prednosti čuva sve do sredine prvoga dijela kada gosti izjednačuju na 8:8, a potom i 10:10. Rezultat je tako bio poravnat sve do same završnice prvoga poluvremena u kojoj s 4-1 bolja biva domaća momčad koja tako osigurava vodstvo 16:14.

U prvim minutama nastavka gostujuća momčad ponovno izjednačuje (16:16), a napeto i poravnato bilo je sve do posljednjih desetak minuta susreta. Gostujući rukometaši tada s dvije uzastopne serije pogodaka osiguravaju prednost od pet pogodaka (28:23) koju domaći rukometaši do isteka 60. minute uspijevaju smanjiti tek na -2 i 26:28. Marko Ćuruvija za Naturhouse La Rioju zabio je šest pogodaka, dok se Pablo Cacheda kod Academije Octavio sedam puta upisao u strijelce.

Huesca - Alser Puerto Sagunto 22:22 (13:11)

Zanimljivo je bilo u susretu 28. kola Asobala između rukometaša Huesce i Alser Puerto Sagunta koji je završio neriješenim rezultatom i podjelom bodova. Napeto je bilo u uvodnim minutama susreta (3:3, 5:5) sve do 18. minute i +2 domaćina (8:6) čije vodstvo potom raste i na 10:7. Gosti do konca prvoga dijela smanjuju svoj zaostatak ponovno na dva gola razlike i 11:13 s kojima se ide na odmor.

Izjednačeno je bilo i u nastavku susreta u kojem obje momčadi uspijevaju doći do minimalne prednosti (15:14, 18:17, 20:21). Međutim, do samoga kraja dvoboja vlada poravnanje 22:22 s kojim i završava susret. Alejandro Alvarez za Huescu je zabio četiri pogotka, dok je Fernando Latorre za Alser Puerto Sagunto zabio deset golova.