Medvjedi novom domaćom pobjedom proslavili povratak u Premijer ligu

Zvonka Keliš • srijeda, 16.05.2012.

U 25. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Medveščaka osigurala je domaću pobjedu nad Umagom, dok je Osijek, također kod kuće, bio bolji od Dugog Sela. Đakovo je, pak, pretrpjelo poraz od Moslavine, Brod od Biograda, a rukometaši Ivančice od Županje.

Medveščak NFD - Umag 36:32 (19:13)

Dvorana Sutinska vrela bila je domaćin susreta 25. kola 1. HRL u kojem su snage odmjerili rukometaša Medveščaka i Umaga, a bolja je na koncu bila domaća momčad. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 4:1, no gosti se ne predaju te brzom i otvorenom igrom ubrzo preokreću rezultat u svoju korist te dolaze do svog prvog i jedinog vodstva u susretu (9:8). Medvjedi tada dodatno ubrzavaju ritam te vraćaju svoje vodstvo, ali i dolaze do značajnih +6 (17:11), dok do odlaska na odmor samo čuvaju stečenu prednost (19:13).

U nastavku domaći rukometaši stižu i do prednosti od osam pogodaka (26:18), no tada se lagano opuštaju što gostujuća momčad koristi kako bi smanjila svoj zaostatak, ali ne uspijeva učiniti ništa više. Konačno, novi/stari premijerligaši osiguravaju pobjedu 36:32, kao i nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tokić s devet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Umaga bio Dizdar s osam golova.

Osijek - Dugo Selo 37:29 (20:14)

U sportsku dvoranu Zrinjevac, u sklopu 25. kola 1. HRL, stigla je momčad Dugoga Sela kako bi snage odmjerila s rukometašima Osijeka, no kući se vratila s porazom s osam pogodaka razlike te bez bodova. Izjednačeno je u susretu bilo tek u uvodnim minutama i sve do 3:3 kada se gosti postepeno odvajaju na +3 i 7:4, dok ubrzo imaju i pet pogodaka prednosti (10:5). Domaćin se, međutim, tada budi te polako, ali sigurno smanjuje svoj zaostatak (9:12, 12:13), dolazi do poravnanja rezultata 13:13 te do kraja prvoga dijela osigurava preokret rezultata i vodstvo sa šest golova razlike (20:14).

Na samom startu drugoga poluvremena gostujuća se momčad ponovno rezultatski približava (19:22) te dolazi i do novoga izjednačenja (22:22) koje, pak, nije dugo potrajalo. U samoj završnici susreta domaći se rukometaši odvajaju na +5 i 30:25, dok do konca dvoboja stječu prednost od osam golova (37:29). Odlični su u redovima Osijeka bili Ranogajec i Androš s po sedam pogodaka, dok su se kod Dugog Sela istaknuli Mišković i Mehanović također s po sedam golova.

Đakovo - Moslavina 27:30 (11:14)

Momčad Đakova u 25. je kolu ugostila rukometaše Moslavine koji su se kući potom vratili s pobjedom 30:27 te novim prvenstvenim bodovima. Gosti su bolje krenuli u susret te su u prvom dijelu pokazali kako su zasluženo treća momčad Lige. Do isteka 30. minute gostujuća je momčad tako stvorila prednost od tri pogotka te je osigurala vodstvo 14:11.

U nastavku dvoboja gostujući rukometaši čuvaju svoju prednost te koračaju prema gostujućem slavlju. Na koncu susreta igrači Moslavine sačuvali su +3 iz prvoga dijela te tako slave 30:27. U pobjedu svoje momčadi Masnec je ugradio osam pogodaka, dok je T. Barberić za Đakovo zabio također osam golova.

Biograd - Brod 39:34 (18:12)

Biograd na moru bio je domaćin dvoboja domaćih rukometaša i gostiju iz Slavonskog Broda, a boljom se na koncu pokazala domaća momčad slaveći 39:34. Domaćin je susret otvorio vodstvom 5:3 da bi se gostujuća momčad u narednim trenucima uspjela približiti na samo gol zaostatka (5:6). Međutim, domaći rukometaši tada pokazuju koliko su bolji te postepeno osiguravaju vodstvo 12:8 i 15:10, dok na kraju prvoga dijela imaju i šest pogodaka prednosti (18:12).

Igrači Biograda u nastavku susreta samo povećavaju svoju prednost te prvo stižu do vodstva 20:12, a iako se gostujući rukometaši tada trude smanjiti svoj zaostatak ne uspijevaju se približiti na manje od tri gola razlike (20:23, 25:28, 30:33). Do isteka posljednje minute dvoboja Biograd se ponovno odvaja na +5 te osigurava slavlje 39:34. Markić je s 11 pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Janjić za Brod zabio osam golova.

Županja - Ivančica 25:19 (13:8)

Rukometaši Ivančice iz Ivanca u 25. su kolu stigli u goste momčadi Županje koja je na domaćem terenu osigurala pobjedu sa šest pogodaka razlike. Odmah na startu susreta domaćin je pokazao koliko je bolja i spremnija momčad od gostiju te je polako stvarao svoju prednost. Domaća je momčad tako stigla do pet pogodaka prednosti (13:8) s kojima se potom ide i na predah.

Drugi dio susreta također je pripao domaćim rukometašima koji su samo dodatno povećali svoje vodstvo. Nakon odigranih 60 minuta igrači Marija Dropuljića tako su stigli do novoga slavlja ni to sa šest pogodaka razlike (25:19). Nađ i Duvnjak za Županju su postigli po sedam pogodaka, dok je Gotal u poraz svoje momčadi ugradio pet golova.