Dinamo u finalu, Hajduk korak do

Branimir Korać • petak, 08.06.2012.

Već nakon drugog kola natjecanja u skupinama saznali smo ime prvog finaliste Memorijala Mladena Ramljaka. Riječ je o domaćinu turniru zagrebačkom Dinamu koji je i u drugom kolu bio uvjerljiv, dok iz druge skupine najveće šanse za ulazak u finale ima Hajduk...

Dinamo i Hajduk sigurno plove prema novom finalnom srazu na Memorijalu Mladena Ramljaka. Dinamo je nastup u finalu već osigurao pobjedom protiv imenjaka iz Moskve 4:1 dok je Hajduk došao vrlo blizu finala pobjedom protiv Valencije 3:2.

U srazu dva Dinama dominirao je onaj zagrebački. Još jednom su nadigrali protivnika i s uvjerljivom pobjedom 4:1 ušli u finale turnira.

U prvih 45 minuta na gol se čekalo punih 36 minuta kada Dino Špehar nakon kornera glavom zakucava loptu u mrežu. Već u sljedećoj minuti 2:0 za Zagrepčane. Pravim eurogolom iz voleja s 20-ak metara vodstvo domaćina je poduplao Domagoj Pavičić, no Rusi su uspjeli preko Panjukova u 39. minuti smanjiti na 2:1.

U drugom dijelu nastavila se dominacija Zagrepčana, a u 55. minuti na asistenciju Alvira Mišić podiže na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je na samom kraju susreta Čakarun.

U drugom susretu Dinamove skupine Espanyol i Betis su igrali 1:1.

U drugoj skupini Hajduk je još jednom ostavio odličan dojam svladavši Valenciju 3:2. Posebno se istaknuo mladi Mujan koji je bio nerješiva enigma za Valencijinu obranu, a upravo je on bio kreator prvog kola Splićana u 11. minuti kada je pripremio loptu za Hajdera. U 29. minuti već je 2:0 za Splićane. Mujan je ponovno napravio većinu posla, a Bašić je pogodio za visokih 2:0. U samoj završnici prvog dijela šok za Splićane. Prce radi prekršaj u svojih 16 metara, sudac svira jedanaesterac i Prce zarađuje isključenje. Garcia je bio precizan za 2:1.

Unatoč igraču manje, Splićani su se odlično držali i hrabrom igrom stigli do povećanja vodstva. Igrala se 52. minuta kada je Jelić pobjegao obrani Španjolaca i lako poentirao za 3:1. Sve što su igrači Valencije uspjeli do kraja napraviti je smanjiti na 3:2 preko Soucasea.

Posljednji susret dana i kola odigrali su Bucaspor i kijevski Dynamo, a slavili su Turci 2:1.

• Obrisan korisnik09.06.2012. u 20:17
    s obziron da je velik broj hajdukovi juniora na kupresu sa 1. momčadi i da je igraju sa dosta kadeta iznenađen sam ovakvim uspjehom...nadam se finalu između hajduka i dinama pa neka bolji pobjedi
  • Obrisan korisnik09.06.2012. u 09:18
    ova dinamova generacija ako se ovako uspješno nastavi razvijati mogla bi biti jača čak i od one s modrićem, duduom i ćorlukom. pavičić, ivančić, kovačić, čakarun, šivšić, šimunović, špehar, zelenika...
  • Showballs08.06.2012. u 22:38
    Dinamo - Hajduk ili Dinamo - Valencia kao finale bi bilo super :)