Istra uoči gostovanja u Vinkovcima pobijedila Bolognu

Ante Zovko • četvrtak, 09.08.2012.

Lijep rezultat upisali su nogometaši Istre 1961 između dva prvenstvena kola. U Puli je gostovala Bologna, članica Serie A koja je još na pripremama za predstojeću sezonu.

Istra 1961 - Bologna 3:1 (2:0)

PULA - Stadion "Aldo Drosina". Međunarodna prijateljska utakmica, 8. kolovoza 2012.
Gledatelja: 1000

Strijelci: 1:0 Bačelić-Grgić (10’ - 11m), 2:0 Sharbini (30’), 2:1 Acquafrescha (60’), 3:1 Tanković (88’)
Žuti kartoni: Križman, Havojić (Istra 1961) Natali, Diamanti (Bologna)

Istra 1961: Prskalo (od 46. Radošević), Sušić (od 62. Antolić), Čagalj (od 46. Ljubović), Budicin (od 46. Zgrablić), Milić (od 46. Roce), Blagojević (od 62. Tanković), Jugović (od 46. Jerković), Prgomet (od 46. Havojić), Bačelić-Grgić (od 62. Batelić), Križman (od 46. Ottochian), Sharbini (od 62. Prelčec)

Bologna: Curci (od 23. Stojanović), Antonsson (od 80. Portanova), Natali (od 46. Carvalho), Cherubin, Garics (od 46. Motta), Taider, Perez (od 46. Morleo), Abero (od 46. Guarente), Ramirez, Diamanti (od 80. Pasquato), Acquafrescha.

Momčad Igora Pamića pobijedila je 3:1 pred nekih tisuću gledatelja na Aldo Drosini, a obje strane zaigrale su u najjačim sastavima. Na poluvremenu su obje promijenile po nekoliko igrača.

Domaćin je poveo pogotkom Bačelić-Grgića u desetoj minuti nakon što je Prgometa u kaznenom prostoru srušio Natali. Strijelac prvog gola sudjelovao je i u akciji za drugi.

Sušić je u 20. minuti nabacio s desne strane, a bivši igrač Šibenika proslijedio je loptu Sharbiniju koji ne griješi.

Sa šest novih igrača krenula je Istra u drugi dio, Bologna s četiri. U 60. minuti Acquafrescha je pobjegao pulskoj obrani i nije ostavio ni šanse Radoševiću. Slična situacija ponovila se i u tri minute prije završetka, no vratar je ovaj put izašao kao pobjednik. U sljedećem napadu Tanković s lijeve strane matira Stojanovića za 3:1.

U testu za subotnje gostovanje u Vinkovcima za Puljane nisu igrali ozlijeđeni Pamić, Linić i Anđelković.