Montpellier 1:1 Toulouse
Toulouse

Montpellier na startu remizirao s Toulouseom, tri crvena kartona na Mossonu

Ivan Dorian Molnar • petak, 10.08.2012.

Francusko nogometno prvenstvo započelo je ovog vikenda, a otvorili su ga na Stade de la Mossonu aktualni prvak Montpellier i Toulouse. Čak tri crvena kartona pokazao je glavni sudac u ovom dvoboju, u kojem su momčadi na kraju ipak podijelile bodove.

Bez svog najboljeg strijelca prošle sezone, Oliviera Girouda, koji je prešao u redove Arsenala, Montpellier je krenuo u novu sezonu tražeći prve bodove protiv Toulousea. Momčad Rena Girarda u prijelaznom su roku između ostalih ojačali Argentinac Herrera i bivši veznjak baš Toulousea, Daniel Congre. Svoju prvu priliku za osvajanje trofeja ove sezone Montpellier je propustio u Superkupu, u kojem je poražen od Lyona krajem srpnja.

S druge strane, redove Toulousea napustio je Umut Bulut, koji je otišao u Galatasaray, a Fofana je postao novi igrač Reimsa. Kapetansku traku umjesto otišlog Congrea preuzeo je Jonathan Zebina, koji je u Toulouse stigao iz Bresta.

Dvoboj je krenuo vrlo zatvoreno, niti jedna momčad nije uspjela nametnuti svoj ritam u prvih 20-ak minuta, ali u 34. minuti domaćini su poveli nakon jedne dobre akcije. John Utaka je sjajno prebacio gostujuću obranu i poslužio natrčalog Souleymanea Camaru, koji posprema loptu u mrežu za vodstvo Montpelliera 1:0.

Ipak, prije kraja prvog poluvremena šok za domaću publiku. U 39. minuti potpuno nepotrebnim i grubim startom Salihi je ostavio Montpellier s igračem manje. Veznjak domaćina kopačkom je u čelo pogodio Sirieixa, a sudac je pokazao izravni crveni karton. Minimalnom prednošću Montpelliera otišlo se na odmor.

U drugi dio Toulouse je ušao s brojčanom prednošću, ali tek u 72. minuti uspjeli su izjednačiti. Aurier je ubacio za Ben Yeddera, koji glavom pogađa za izjednačenje. Činilo se da će Toulouse krenuti po pobjedonosni pogodak, ali stvari na terenu su se brzo preokrenule.

Samo minutu nakon izjednačujućeg pogotka, Adrien Regattin je pokosio svog bivšeg kapetana Congrea i zaradio isključenje, a u 84. minuti Toulouse je ostao s devet igrača, kada je isključen Serge Aurier. Montpellier je pokušavao, ali nije uspio doći do željene pobjede s igračem više, te je po jedan bod otišao na svaku stranu na otvorenju prvenstva.