Reims
Reims 0:1 Marseille
Marseille

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 12.08.2012.

Prvo kolo Ligue 1 zaključili su Reims i Marseille ogledom na Auguste Delauneu, premijernim nastupom domaćina u prvoligaškom društvu nakon 34 godine. Bila je to čvrsta utakmica, a na kraju je ekipa sa Velodromea odnijela puni plijen zahvaljujući sjajnom pogotku Benoita Cheyroua.

Prepuni Stade Auguste Delaune pozdravio je svoje ljubimce nakon što su istrčali na teren protiv velikog Marseillea, sjajna je bila atmosfera, ali gosti su ipak pokazali nešto više u ovom dvoboju. Valbuena je prvi zaprijetio u 10. minuti, ali je domaći vratar Agassa bio na mjestu. Posjed lopte bio je daleko na strani Baupove momčadi, koja je bila iznimno raspoložena.

Nakon što se na odmor otišlo bez pogodaka, krenuo je i Reims u drugi dio opasnije, a prvu ozbiljniju priliku propustio je Gaetan Courtet koji je glavom dobro pucao u 48. minuti, ali je Steve Mandanda još bolje reagirao i obranio svoja vrata. Braća Ayew i Gignac bili su konstantna prijetnja za domaća vrata, a upravo je ovaj potonji u 54. minuti propustio dobru priliku nakon solidne akcije gostiju.

Ipak, 13 minuta prije kraja mreža domaćina se zatresla. Charles Kabore je povukao loptu po desnoj strani, ubacio je daleko na drugu stranu kaznenog prostora Reimsa, a ondje je fenomenalnim volejem dočekao Benoit Cheyrou i matirao nemoćnog Agassu za vodstvo Marseillea 0:1.

Reims je pritiskao i tražio izjednačenje, u posljednjim minutama susreta Ayite je imao dvije dobre prilike iz slobodnih udaraca, ali sve opasnosti otklonila je gostujuća obrana na čelu s Fannijem, a siguran je bio i Mandanda na vratima. Ostalo je 0:1, navijači Reimsa još će pričekati na prvi trijumf svoje momčadi, a Marseille nosi vrijedna tri boda kući. Igrači Olympiquea bili su u velikoj krizi prošle sezone, pa je ovo bila prva gostujuća pobjeda za Marseille nakon 15 uzastopnih susreta.