Veliki kiks Dynama, Kranjčar jedini bez minutaže

Ante Zovko • nedjelja, 19.08.2012.

Nakon pet pobjeda, u šestom kolu kijevski Dynamo spotaknuo se prvi put u prvenstvu kod Vorskle. Od pet hrvatskih nogometaša, u subotu nije igrao jedino Niko Kranjčar.

Vorskla Poltava slavila je pogotkom Artema Gromova iz 25. minute na domaćem terenu protiv Dynama u kojem je Ognjen Vukojević igrao u prvom poluvremenu. Niko Kranjčar nije ulazio u igru.

Loša je to uvertira za ukrajinskog doprvaka koji sljedećeg tjedna igra s Borussijom Mönchengladbach u prvoj utakmici doigravanja Lige prvaka. "Šanse prije utakmice su uvijek 50-50", zadržao je optimizam trener Kijevljana Jurij Semin u razgovoru za službene klupske stranice.

"Igrali smo ispod svojih mogućnosti", dodao je. "Napravili smo jednu jedinu pogrešku i ona se pokazala kobnom. Ovo je ozbiljan kiks, hladan tuš. Moramo to prihvatiti na ispravan način i popraviti ono što nije valjalo."

Kryvbas i Dnipro odigrali su 0:0. Za domaće je cijeli susret odigrao Mladen Bartulović, a za goste Nikola Kalinić igrao je do 64. minute, dok je Ivan Strinić ušao na početku drugog dijela. Dnipro je zasad treći s 14 bodova.

Prvak Šahtar, koji zasad jedini ima stopostotan učinak, u nedjelju gostuje kod Černomoreca.