Bundesliga, 1. kolo, 24.08.2012, 19:45 h
TV Großwallstadt 23:23 Melsungen
Melsungen

Na otvaranju nove sezone Grosswallstadt i Melsungen podijelili bodove

Igor Šestak • petak, 24.08.2012.

Otvoreno je novo rukometno prvenstvo Njemačke. Prvu utakmicu 47. izdanja rukometne Bundeslige odigrali su Grosswallstadt i Melsungen. U neizvjesnoj utakmici pred nešto manje od 2.500 gledatelja u Frankenstolz Areni nije bilo pobjednika. U remiju 23:23 najviše su se istaknuli Maximilian Holst u dresu Grosswallstadta te Felix Danner u dresu Melsungena.

Prva utakmica novog rukometnog prvenstva Njemačke završila je bez pobjednika. Grosswallstadt i Melsungen, klubovi koji su prošlu sezonu završili u sredini prvenstvene ljestvice, odigrali su 23:23 i podijelili bodove u vrlo neizvjesnoj utakmici.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini. David Graubner je zabio za 1:0 nakon 35 sekundi igre, gosti su uzvratili preko Felixa Dannera, ali su domaći u iduće dvije i pol minute postigli nova tri pogotka i odjurili na 4:1. Još dva pogotka je zabio Graubner, a u strijelce se upisao i Maximilian Holst. U narednim minutama se igralo gol za gol, a domaći su uspješno čuvali svoju prednost od dva gola sve do 14. minute kada je za izjednačenje 7:7 zabio Michael Allendorf.

Gosti su prvi put poveli u 16. minuti nakon uspješno izvedenog sedmerca Alexandrosa Vasilakisa za 9:8. Momčadi su tada upale u napadačku krizu pa je do kraja prvog poluvremena postignuto tek pet golova. U tom periodu slabe napadačke igre nešto su uspješniji bili domaćini koji su postigli četiri gola i otišli na odmor s vodstvom 12:10.

Melsungenu je u nastavku trebalo sedam minuta da još jednom izjednači rezultat. Danner je postigao tri uzastopna pogotka na utakmici i odveo svoju momčad od zaostatka 12:14 do vodstva 15:14. Golom Vasilakisa u 47. minuti Melsungen je poveo s dva gola prednosti i tu je prednost uspješno čuvao do 52. minute kada za izjednačenje 19:19 pogađa Michael Spatz.

U posljednjih osam minuta se igralo gol za gol. Grosswallstadt je imao vodstvo 22:21 i 23:22 na ulasku u posljednju minutu, ali je Allendorf izjednačio na 23:23, 52 sekunde prije kraja. Domaćini su imali napad, trener Peter David je pozvao i minutu odmora, ali njegovi igrači nisu uspjeli doći do novog pogotka, već su se morali zadovoljiti jednim bodom.

Prvi strijelac susreta bio je igrač Melsungena Felix Danner sa sedam pogodaka. Od njegovih suigrača istaknuli su se još Grci Vasilakis i Sanikis, svaki sa četiri pogotka. U redovima domaćih najraspoloženiji je bio Maximilian Holst sa šest golova, a s pet ga je pratio David Graubner.

Nakon utakmice trener domaćih je izjavio: "Vrlo sam ljut zbog naše posljednje akcije. Nismo uspjeli realizirati dogovoreno i zbog toga smo ostali bez pobjede. No, trebamo se smiriti i to zaboraviti jer je pred nama težak raspored."

Gostujući trener Michael Roth bio je puno zadovoljniji: "Mislim da je rezultat pravedan jer ni jedna momčad nije bila osjetno bolja. Dobro smo odigrali u obrani, ali smo imali dosta problema u napadu protiv njihove agresivne obrane. Mislim da možemo biti zadovoljni bodom s ovog gostovanja."

Prvo kolo Bundeslige nastavlja se u subotu, kada je na rasporedu novih pet utakmica, među kojima i gostovanje Kiela kod Gummersbacha.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938