Borna Rupnik • subota, 25.08.2012.

Bayern iz Münchena novo izdanje Bundeslige otvorio je kod Greuther Fürtha, a u 59. minuti na 2:0 za Bavarce povisio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Završilo je 3:0, a do pobjeda su stigli još Nürnberg, Borussia iz Mönchengladbacha i Fortuna iz Düsseldorfa...

Nogometaši Juppa Heynckesa uspješno su startali u novo prvenstvo, svladavši domaći Greuther Fürth, novog stanovnika elitnog društva, rezultatom 3:0.

Bayern je veći dio utakmice dominirao pa borbenost domaćina nije dala opipljivog rezultata, a na prvi se pogodak čekalo do 43. minute. Tada je Shaqiri izveo udarac iz kuta, pokušao je Dante, a odbijenu je loptu u mrežu sproveo Müller.

Klupa i tribina

Ivo Iličević ogledao je poraz svojih Hamburžana od Nürnberga s klupe, dok Ivan Santini nije bio ni u kadru za okršaj svog Freiburga protiv Mainza.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je počeo od početka i igrao sve do 81. minute, kada ga je zamijenio Pizarro, imao je priliku na samom početku drugog poluvremena, a na listu strijelaca upisao se u 59. minuti. Pogodio je glavom, nakon pokušaja Robbena i obrane vratara Grüna.

Pobjedu Bayerna zapečatio je Robben u 78. minuti.

Tri boda s gostovanja donijeli su Nürnberg, koji je pogotkom Balitscha u 68. minuti nadjačao HSV, te novi prvoligaš Fortuna iz Düsseldorfa, koja je bila bolja od Augsburga. Dvostruki je strijelac bio džoker s klupe Schahin, koji je precizan bio u 68. i 79. minuti.

Borussia iz Mönchengladbacha djelomično je isprala gorak okus poraza u prvoj utakmici četvrtog pretkola Lige prvaka protiv Kijevljana. Na njihovom je stadionu pao Hoffenheim, a nakon golova Hankea i Firmina, susret je prelomio Arango desetak minuta prije kraja.

Jedini su remi ubilježili Freiburg i Mainz, zahvaljujući Kruseu i Ivanschitzu.

• Obrisan korisnik27.08.2012. u 08:29
    Točno, ali trebalo je biti na tom mjestu prije svih. Koliko se lopti odbije od vratnice, golmana, obrambenog igrača, a nigdje napadača da je zakuca u gol.   Zato, Mario samo tako, golovi se broje, a ne jalni komentari na netu.
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 08:27
    Ja se sjećam, a naročito prije eura. Njemu samo treba zdrava sredina i trener autoritet. Talenta ima, a energije za tri utakmice za redom. Bravo Mario!
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 12:45
    Mandzukicu svaka cast , odlicno otvorenje 1.sezone u Bayernu . Najbitniji je 1.dojam........samo tako nastavi Mandzo
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 21:33