Bundesliga, 1. kolo, 26.08.2012, 17:30 h
Hannover 96
Hannover 96 2:2 Schalke 04
Schalke 04

Igor Šestak • nedjelja, 26.08.2012.

Posljednju utakmicu prvog kola Bundeslige u Hannoveru su odigrali istoimeni domaćin i Schalke iz Gelsenkirchena. U uzbudljivoj utakmici postignuta su četiri pogotka, a i jedna i druga momčad se na kraju morala zadovoljiti jednim bodom. Domaćini su poveli preko Felipea u 43. minuti, preokret su u nastavku režirali Huntelaar i Holtby, a konačnih 2:2 postavio je Nikci deset minuta prije kraja utakmice.

U prvu utakmicu nove sezone Hannoverov trener Mirko Slomka je krenuo s formacijom 4-4-2. Napadački dvojac činili su Didier Ya Konan i Jan Schlaudraff. Četvrtfinalist prošlogodišnjeg izdanja Europske lige ovog ljeta nije doživio veće promjene. Od novih igrača u prvih 11 se našao tek Brazilski stoper Filipe, koji stigao iz Belgijskog Standarda. Schalke je preko ljeta ostao bez Raula, a Huub Stevens se u prvoj utakmici nove sezone odlučio za napadače Huntelaara i Maricu. Iza njihovih leđa je igrao Holtby, a od novih igrača zaigrao je tek Neustädter, dok je Barnetta ostao na klupi.

U prvih pola sata utakmice Schalke je bio bolja momčad. Stevensovi nogometaši su bili vrlo opasni iz prekida koje je najčešće izvodio Julian Draxler. Već u sedmoj minuti bilo je opasno pred golom domaćeg vratara Zielera. Draxler je izveo udarac iz kuta, iz gužve u kaznenom prostoru je pucao grčki stoper Papadopoulos, a Zieler je uspio obraniti nogom. Tri minute kasnije, nakon još jednog udarca iz kuta Draxlera, glavom je preko gola pucao Neustädter, ovoljetno pojačanje iz Borussije Mönchengladbach.

Uslijedio je period igre bez pravih prilika, koji je potrajao sve do 39. minute. Tada su obrambeni igrači Hannovera neoprezno izgubili loptu pred vlastitim kaznenim prostorom, pucao je Marica, a Zieler uspio obraniti i poslati loptu u novi korner. U velikoj gužvi pred vratima još je jednu priliku dobio Marica, ali je pucao malo iznad vrata.

Hannover u prvom dijelu gotovo da i nije imao pravih prilika, tek su neopasne udarce uputili Pinto i Andreasen, a onda je u 43. minuti poveo. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Pander, a Schalkeova je obrana zaboravila na Felipea, koji je s linije peterca glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to jedini pogodak u prvih 45 minuta.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku gosti su izjednačili. Stevensovi igrači su odigrali brzu kontru. Lopta je došla do Huntelaara na desnoj strani napada, on ju je poveo prema sredini, fintom "zaljuljao" Felipea i snažnim udarcem lijevom nogom pogodio suprotni kut Zielerovog gola.

Schalke je imao odličnu priliku za dolazak u vodstvo u 60. minuti, ali je Zieler nogom obranio pokušaj Holtbyja. Četiri minute kasnije 21-godišnji Nijemac je bio precizniji. Nakon dobre akcije Jermaine Jones je ubacio s desne strane, a Holtby u sredini nadskočio Eggimanna i glavom pospremio loptu iza Zielera.

U 77. minuti zbog ozljede je izašao Felipe, a zamijenio ga je Adrian Nikci, igrač koji je stigao iz Züricha ovog ljeta. Samo tri minute kasnije Švicarac je svojim prvim kontaktom s loptom Hannoveru donio izjednačenje. Schlaudraff je prošao po lijevoj strani i poslao prizemnu loptu u srce kaznenog prostora, gdje je na nju natrčao Nikci i pogodio Hildebrandovu mrežu.

U posljednjih deset minuta nije bilo novih promjena rezultata pa su se i Mirko Slomka i Huub Stevens morali zadovoljiti bodom na otvaranju sezone.