3. Hrvatska nogometna liga, Središte, 1. kolo, 25.08.2012, 17:30 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 200
Suci: Ivan Miličević (Zagreb), Danijel Benko (Zagreb), Ivan Jović (Zagreb)
Segesta
Segesta
Nikica Brujić 67' (ag)
1:0(0:0) Samobor
Samobor

Segesta krenula neuvjerljivom pobjedom protiv Samobora

Iz Siska: Branimir Korać • nedjelja, 26.08.2012.

Prvo kolo 3. HNL Središte u Sisak je dovelo momčad Samobora. U teškim uvjetima na 38 stupnjeva Celzijevih igračima nije bilo lako, a bolje su se snašli domaćini koji su upisali pobjedu 1:0 u susretu koji nije obilovao velikim brojem izrazitih prilika...

Ivica Pavlović
46'
13
Marko Svetopetrić
67'
18
Saša Šest
85'
Ivan Puškarić
46'
17
Filip Škvorc
64'
14
Matija Grgečić
76'

U ponešto izmijenjenom sastavu Segesta je krenula u novu sezonu i u novi pokušaj hvatanja drugoligaškog vlaka. Prvo kolo joj je donijelo dvoboj protiv Samobora, momčadi s nekoliko iskusnih igrača koja se činila kao protivnik po mjeri za početak sezone. Tako je i bilo. Siščani su bili bolji, na kraju su minimalno slavili, međutim još su daleko od onoga kako bi željeli izgledati.

Domaćin je u utakmicu ušao bez važnog napadačkog dvojca Balena i Šesta, potonji je još uvijek nespreman nakon ozljede i našao se barem na klupi dok Balen niti nije bio u kadru. Njihov izostanak se itekako osjetio, međutim kada već Siščani nisu uspjeli realizirati prilike, jednu je realizirao samoborski kapetan Nikica Brujić.

Prvo poluvrijeme je ponudilo malo dobrog nogometa, još uvijek je vladala velika vrućina i izuzev po jedne prijetnje na svakoj strani u prvih 15 minuta, nismo vidjeli ništa. Prvi su u priliku pomalo iznenada došli gosti kada je Kotarski prošetao kroz sredinu sisačke obrane, međutim loše je ciljao i samo je pogodio domaćeg vratara u rame. Deset minuta kasnije, u 13. minuti, na drugoj strani je u padu glavom loptu zahvatio Ćurić, no ovaj put je vrlo dobro reagirao gostujući vratar, bivši igrač Zagreba, Goran Bašić.

U drugom poluvremenu obje momčadi su podignule ritam, a u prvih 20 minuta drugog dijela posebno se istaknuo Jurica Marčinković, pojačanje iz Međimurja, koji je odmah u prvoj službenoj utakmici u dresu Segeste pokazao kako će biti veliko pojačanje. Prvo je s nekih 12-13 metara atraktivno u padu pokušao iznenaditi Bašića, zatim je u nekoliko navrata pritiskom primorao obranu Samobora na pogrešku da bi u konačnici u 67. minuti asistirao za pogodak. Pogodak je pao nakon prekršaja iskosa na 22-23 metra, Marčinković je ubacio na peterac gdje je Brujić u skoku s Ćurićem glavom prenio loptu na drugu vratnicu i prevario svog vratara.

Nakon tog pogotka Segesta je zatvorila prilaze svojim vratima, Samoborci su pokušavali ući u priliku, ali dosta nepreciznosti i očitog manjka trkačkih kapaciteta su ih u tome spriječili. Najopasnije što su gosti napravili je djelo Igora Horvata koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade opalio s 20-ak metara, snažan udarac je išao u domaćeg vratara Dolenčića koji je loptu uspio odbiti, a obrana očistiti.

Segesta je tako krenula pobjedom u novu sezonu, nije prikazala neku veliku igru, međutim u konačnici će se bodovi pisati. Samobor je pokazao da neće biti lagan protivnik, imaju čvrstinu, imaju nekoliko iskusnijih igrača koji mogu stati na loptu i svatko će se morati pomučiti da uzme bodove protiv njih.